1 500 Kč zdarma Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu zdarma!

Minimalismus a zero waste — září 2017

Kontejnery na oblečení využíváme zpravidla 2x do roka. Asi tak často probíráme častník a vyřazujeme to, co už nenosíme. Nejprve se ale snažím rozdat některé kousky po známých a rodině.

V posledním roce se množství mého vyřazeného obleční snížilo a to díky tomu, že jsem omezila nákupy nového. Snažím se nakupovat s rozumem, nenechat se unést tím, co je zrovna módní a hlavně odolat výhodným slevám. Často jsem tak koupila i něco, co jsem vlastně ani pořádně neunosila.

Do kontejnerů na textil patří veškeré oblečení, obuv nebo módní doplňky – ale pozor, pouze to, co je ještě použitelné. Nikoli tedy špinavé, mokré apod.

Kontejnery na elektroodpad máme v místě bydliště. Řekla bych, že častou otázkou možná je, co do těchto kontejnerů skutečně patří. Dávat do nich tedy můžeme baterie a drobná elektrozařízení jako jsou např. kalkulačky, rádia, drobné počítačové vybavení, discmany, telefony, elektronické hračky a podobně.

Naopak do kontejnerů nepatří televizory, počítačové monitory, zářivky, úsporné žárovky, velké a malé domácí spotřebiče (jako např. ledničky, pračky, chladničky a podobně), stejně jako tonery, CD, videokazety a jiná záznamová media.

Co se týká třídění hliníku, mám-li být upřímná, nikdy jsem ho netřídila. Musela jsem hledat na internetu, kde tyto kontejnery najít, nic v okolí Prahy jsem neobjevila. Třeba možná někdo z vás poradí. Jinak do těchto kontejnerů by měly patřit nápojové plechovky, konzervy, zvířecí konzervy, víčka, uzávěry.

Míša

Komentáře