Ještě 1 200 Kč a dopravu máte zdarma Nakupte ještě za 1 200 Kč a dopravu máte zdarma

Životní styl — říjen 2017

#6 RECYKLUJ VÍCE

#6 RECYKLUJ VÍCE

Předtím než se ti podaří být zero waste, se snaž recyklovat co největší množství tvého odpadu. Najdi kontejnery na hliník, oblečení, elektroniku.

Kontejnery na oblečení využíváme zpravidla 2x do roka. Asi tak často probíráme šatník a vyřazujeme to, co už nenosíme. Nejprve se ale snažím rozdat některé kousky po známých a rodině.

V posledním roce se množství mého vyřazeného oblečení snížilo a to díky tomu, že jsem omezila nákupy nového. Snažím se nakupovat s rozumem, nenechat se unést tím, co je zrovna módní a hlavně odolat výhodným slevám. Často jsem tak koupila i něco, co jsem vlastně ani pořádně neunosila.

Do kontejnerů na textil patří veškeré oblečení, obuv nebo módní doplňky – ale pozor, pouze to, co je ještě použitelné. Nikoli tedy špinavé, mokré apod.

Kontejnery na elektroodpad máme v místě bydliště. Řekla bych, že častou otázkou možná je, co do těchto kontejnerů skutečně patří. Dávat do nich tedy můžeme baterie a drobná elektrozařízení jako jsou např. kalkulačky, rádia, drobné počítačové vybavení, discmany, telefony, elektronické hračky a podobně.

Naopak do kontejnerů nepatří televizory, počítačové monitory, zářivky, úsporné žárovky, velké a malé domácí spotřebiče (jako např. ledničky, pračky, chladničky a podobně), stejně jako tonery, CD, videokazety a jiná záznamová media.

Co se týká třídění hliníku, mám-li být upřímná, nikdy jsem ho netřídila. Musela jsem hledat na internetu, kde tyto kontejnery najít, nic v okolí Prahy jsem neobjevila. Třeba možná někdo z Vás poradí. Jinak do těchto kontejnerů by měly patřit nápojové plechovky, konzervy, zvířecí konzervy, víčka, uzávěry.

Komentáře