Ještě 1 200 Kč a dopravu máte zdarma Nakupte ještě za 1 200 Kč a dopravu máte zdarma

Kosmetické tipy — duben 2019

Biofáze od Nobilis Tilia

Biofáze od Nobilis Tilia

Zdravě vypadající pleť je snem mnoha žen. Pleť bez akné, fleků, vyrážek a vrásek už nemusí být jen v našich představách. Nobilis Tilia představuje unikátní způsob ošetření pleti, který doma zvládnete bez nejmenších problémů. Řeč je o Biofázi, kterou jsem poznala loni a ráda bych Vám o ní řekla pár slov.

Pokud bych měla Biofázi popsat jen stručně, řekla bych, že je to jednoduché ošetření pokožky s využitím různých pleťových sér. Používají se dvě základní séra a k nim si vyberete další podle aktuálního stavu Vaší pokožky. Může se zdát trochu zvláštní, že se používá víc sér najednou, ale musím říct, že je to něco skvělého. Pojďme si ale od začátku vysvětlit, co to je a jak dosáhnout co nejlepších výsledků. 

Biofáze pomáhá odbourávat toxické látky z pleti. Znáte slovní spojení buněčný stres? Je to stav, kdy dochází k poškození buněčných struktur i kožní tkáně. Výsledkem je vysušení, podráždění pleti, předčasné stárnutí nebo ochablost pleti. Právě zde přicházejí na řadu pleťová séra, která opraví to, co pokazí nezdravý životní styl, znečištěné prostředí nebo další negativní vlivy. Biofáze dokáže regenerovat buňky. Nastartuje regenerační proces, jehož výsledkem je zdravá pleť. Biofáze je výjimečná proto, že aktivuje naše vlastní enzymy, které se postarají o svěží a regenerovanou pleť. Tuto aktivitu pleti vyvolávají éterické oleje, které jsou skutečným pokladem ve světě přírodní kosmetiky. Biofázi používají odborníci jako kosmetičky nebo maséři, ale snadno ji zvládnete i doma. Trvalo mi jen pár dní, abych si ji oblíbila a nepřestala s ní. Při pravidelném používání se odstraňují usazené odpadní látky, pleť je svěží, jemná a zklidněná. Biofáze řeší i problémy s mastnou, citlivou a zapálenou pokožkou. Takto ošetřovaná pleť je svěží a hydratovaná se zdravým růžovým nádechem.

Použití má svá pravidla

Základem ošetření jsou dvě pleťová séra - Geránium a Tymián. K nim se podle typologie vybírá ještě další sérum. Každé sérum obsahuje až sedm éterických olejů a svůj název má podle toho oleje, který v něm převažuje. Pokud máte zdravou pleť, je ideální jí ošetřovat Biofází na jaře a na podzim a to vždy večer po dobu alespoň dvou měsíců. Pokud máte kožní problémy, pleť ošetřujte v případě akutní potřeby po dobu 2 - 3 měsíců. 

Sérum Geránium je prvním krokem, má antioxidační účinky a podporuje prokrvení. Startuje enzymatickou aktivitu. Po důkladném vyčištění pleti a její tonizaci si nakapejte 5 - 10 kapek séra Geránium do dlaně a nanestne na pokožku tak, abyste se vyhli okolí očí. Sérum nechte zaschnout a až se úplně vstřebá, tak pokračujte se sérem Tymián. Sérum Tymián je druhým krokem, má chladivý účinek a podporuje lymfatickou cirkulaci. Sérum opět nechte působit. Tímto jsme pleť nejprve prokrvili a zahřáli a následně zchladili. Další séra aplikujeme podle toho, co naše pokožka potřebuje nebo jakého účinku chceme dosáhnout. Séra se nestírají a každé se nechá působit 10 minut. Nakonec na pleť můžete použít Váš oblíbený krém nebo olej.

Biofáze od Nobilis Tilia

Výběr séra podle typu pokožky nebo účinku, jakého chcete dosáhnout: 

  • Sérum Šalvěj je vhodné na mastnou pleť, při akné, černých tečkách, poruchách pigmentace.
  • Sérum Levandule má zklidňující účinky na citlivou pleť, která trpí svěděním, zarudnutím a pálením.
  • Sérum Santal je vhodné na suchou, zralou, unavenou nebo šupinatou pleť. 
  • Sérum Koriandr stimuluje ochablou pokožku a dodává lesk a pružnost.
  • Sérum Calendula urychluje regeneraci pokožky po poranění a vhodné je na mastnou, suchou i citlivou pleť se sklonem k zánětům.
  • Sérum Bazalka je vhodné na suchou a zralou pleť, kterou hydratuje, revitalizuje a omlazuje.

Biofáze od Nobilis Tilia

Moje zkušenost a večerní rutina

Já si kúru dopřávám na podzim a poté v jarním období, kdy se tělo detoxikuje a zotavuje se po zimní zátěži. Kúra by měla trvat dva až tři měsíce a používá se na noc. Jednotlivá séra jsou balena v tmavém skleněném obalu s kapátkem a mají zajímavou konzistenci. Je lehká gelová, díky čemuž se sérum vsákne velmi rychle do pleti a nezanechává lepkavý pocit. Geránium i Tymián mají svěží bylinkovou vůni. Sérum Tymián velmi příjemně chladí a na pokožce je to zajímavý pocit. Jejich výhodou je, že je můžete použít i samostatně, jako podklad pod pleťový krém nebo do masek, které si doma vytváříte. Mým třetím sérem je Rozmarýn (bohužel se už nevyrábí), jehož vůně je zcela okouzlující a výsledný dojem je na jedničku. Pleť si večer důkladně odlíčím a vyčistím. Ideální je pleťový gel a květinová voda. Následně nanesu sérum Geránium. Po jeho aplikaci můžete mít pocit jemného mravenčení nebo zarudnutí, ale je to jen chvilka, poměrně rychle ustoupí všechny tyto projevy. Mezi aplikací jednotlivých sér by měla být desetiminutová přestávka, aby se přípravek stačil dokonale vstřebat. Pokud nemáte vysušenou pleť, měla by Vám stačit samotná séra. Pokud je tomu naopak, po aplikaci posledního séra vyčkejte deset minut a poté pleť ošetřete svým běžným nočním krémem. Druhým sérem je Tymián, který chladí a osvěžuje pleť. Po deseti minutách naneste sérum podle potřeb pleti. Séra se nijak nesmývají, nestírají a aplikují se na sebe. Pokud se následně rozhodnete použít krém, sérum nebo olej na pleť, nemusíte se bát. Se séry nijak nereagují a nehrozí zhoršení stavu pokožky.

Zaujala Vás Biofáze? Nebo máte nějaké otázky? Neváhejte a podělte se s námi o své zkušenosti, návrhy nebo dotazy.


Vaše produktová víla

Komentáře