Celý duben Zásilkovna zdarma 😍

Vyrobte si sami — leden 2016

DIY - Pleťová odličovací voda

DIY - Pleťová odličovací voda


Od mého posledního DIY (nejen toho blogového) uběhla už poměrně dlouhá doba. A tak jsem se rozhodla, že je na čase Vám přinést další návod na něco velmi praktického, co alespoň my ženy potřebujeme každý den. Je to pleťová odličovací voda, jejíž výroba je víc než jednoduchá.

Mojí inspirací na výrobu této vody byl kurz Úvod do výroby domácí a přírodní kosmetiky. Toho jsem se na podzim minulého roku zúčastnila. Kurz mohu doporučit, Judit je skvělá holka se kterou Vás výroba kosmetiky bude bavit. Plánuji u Judit navštívit ještě kurz výroby mýdla - pokud Vás kurz taky zaujme, tak se třeba na některém společně potkáme :-) Z kurzu výroby domácí kosmetiky jsem si jako jeden z výrobků odnesla právě odličovací vodu. Odličovací voda je opravdu pefektní, vyrobila jsem si jich už několik a baví mě, že si člověk může pohrát s jednotlivými přísadami a vlastně si jí pokaždé udělat trochu jinou. Tato odličovací voda je jiná než ta, co jsem si přinesla z kurzu, ale liší se jen v přísadách, podstata zůstává stejná.

CO BUDEME POTŘEBOVAT

DIY - Pleťová odličovací voda

POSTUP

Všechny přísady smícháme v lahvičce. Jednodušší to snad ani být nemůže :-)

POUŽITÍ

Používáme jako běžnou odličovací vodu. Pouze před použitím protřepeme, aby se promíchala voda s olejovou částí.

VÝHODY JEDNOLIVÝCH SLOŽEK

  • Růžová voda má protizánětlivé účinky, čistí ucpané póry a bojuje proti černým tečkám.
  • Heřmánková květová voda je adstrigentní a výborně se hodí právě k odličování, čištění a tonizaci pleti.
  • Hroznový olej je vhodný na každodenní hydrataci pleti, její tonizaci a jako ochranný hydratační prostředek pro zralou a unavenou pleť. Pomáhá také při léčbě akné a čištění zanesených pórů. Póry čistí a neucpává.
  • Měsíčkový olej má protizánětlivé a regenerační účinky, potlačuje záněty, plísně a ekzémy.
  • Esenciální olej levandule je protizánětlivý, vhodný při dermatitidě, ekzémech, akné a lupence.

Při výrobě této odličovací vody můžete zkusit experimentovat a udělat si odličovací vodu vhodnou přesně pro váš typ pleti - stačí pozměnit oleje nebo květové vody. Růžovou vodu bych ale doporučila ponechat jako základ, stejně tak i poměr olejové a "vodní" části. A pokud chcete velmi jednoduchou odličovací vodu, stačí zkombinovat růžovou vodu s jedním druhem oleje - z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že i tak funguje velmi dobře :-)

Komentáře