Ještě 700 Kč a Zásilkovna je zdarma Nakupte ještě za 700 Kč a dopravu na Zásilkovnu máte zdarma

Akce a dárečky — srpen 2019

Tipy na starostliosť o zralou pleť

Tipy na starostliosť o zralou pleť

Touha po věčné mládí provází ženy od nepaměti. Toužíme po dokonalé pleti bez vrásek a s každým dalším rokem sledujeme, zda se naše pleť nemění. Proces stárnutí pleti začíná kolem 25. roku života. Po třicítce už není taková svěží a postupně se buňky obnovují pomaleji a nevážou dostatek vlhkosti. V čtyřicítce se z jemných vrásek a linek stávají skutečné vrásky. Pleť ztrácí elasticitu a odolnost vůči vnějším vlivům, už není taková pevná a pružná.

Zralá pleť se mění

Každá z nás má svůj typ pleti, o který se musí starat. Není to vždy jednoduché, protože každá má svá pravidla. Čím je starší, tím více se mění. Je mnohem sušší, spíše se na ní tvoří šupinky a nedokáže vázat vlhkost. Už není tak zářivá a kolem očí, úst a na čele jsou vrásky stále výraznější. Není rovnoměrně pigmentovaná a na rukou a obličeji se objevují stařecké skvrny. Narušuje se kožní bariéra, v důsledku čehož je zarudlá, citlivá, více svědí a je náchylnější na záněty. Zralá pleť není dermatologický termín jako smíšená nebo suchá pleť. Označujeme tak pleť s viditelnými známkami stárnutí, tedy od asi čtyřiceti let. Samozřejmě, každá z nás stárne jinak. Někomu se vrásky objeví po třicítce, někomu podstatně později. Závisí to na mnoha faktorech - genetika, nesprávná životospráva, kouření, alkohol, nesprávně zvolená kosmetika, nadměrné opalování nebo znečištěné ovzduší. Nesmíme zapomínat ani na stres, který je zodpovědný i za velké množství zdravotních problémů.

Laskavá péče

Naše pleť si zaslouží rozmazlování. Je citlivější, zranitelnější, křehčí. Potřebuje několik výrobků, které je třeba používat pravidelně. K čištění byste neměli používat mýdlo, které může poškodit kyselý ochranný plášť pokožky.Ideálne je čistící mlíčko nebo pleťový gel, který je velmi jemný a nevysušuje pokožku. Především se vyhněte produktům s obsahem alkoholu, které zralou pleť oslabují a dělají citlivější na vnější vlivy. Rozhodně se nevyhýbejte pleťovým peelingem. Odstraní odumřelé buňky a pleť vyčistí. Pokud máte sklony k tvorbě rozšířených žilek, rosaceu nebo suché šupinky místa, používejte jej opatrně, abyste si nezhoršily stav pleti. Nezapomínejte ani na výraznější péči - zvláčňujúce a výživné masky, kúry, séra i masáže se vzácnými pleťovými olejmi.Očný krém je již nutností, bez které to nepůjde. Pokožka kolem očí je velmi tenká, nemá téměř žádné tukové žlázy a přitom je denně namáhána. Vrásky se v této oblasti tvoří nejrychleji. Proto potřebuje výrazně hydratační a výživný krém. Krém se doporučuje používat dvakrát denně. Nejen hydratuje, ale také zpevňuje, navrací pevnost a pružnost a zjemňuje vrásky. Kosmetika zázraky nedokáže, ale díky ní je pleť krásnější a můžeme tak stárnout s grácií.

Zajímavé ingredience v kosmetice na zralou pleť

Svět přírodní kosmetiky je velmi bohatý a možná se v něm občas i ztrácíme. Co dobré byste měli ve složení?

  • Kyselina hyaluronová - je součástí vaziva, v pokožce zadržuje vodu a zajišťuje elasticitu a napnutou pokožku
  • Peptidy - jsou sloučeniny více aminokyselin. Jejich úkolem je vysílat signály tělu, které na jejich základě začne produkovat více kyseliny hyaluronové, elastinu, kolagenu a spustí se regenerační procesy v pokožce. Pleť je viditelně napnutější, hladší a pružnější. Rány a jizvy se rychleji hojí a pokožka se lépe regeneruje
  • Opuncie olej - je považován za nejúčinnější zbraň proti stárnutí pokožky a tvorbě vrásek. Pro svou schopnost vyrovnávat mimické vrásky se kaktusovité oleji říká přírodní botox.
  • Vitamíny A, E a C
  • Koenzym Q10 - zpomaluje proces stárnutí a obnovu buněk
  • Kolagen - bílkovina zodpovědná za mladistvý vzhled pleti. Tvoří se v hluboké vrstvě kůže z několika různých aminokyselin a zajišťuje, že kůže je pružná a pevná.
  • Marulový olej - je známý svými hydratačním a protistárnoucí účinkem. Má světle žluté zbarvení, snadno se vstřebává a neucpává póry.
  • Další známá oleje jako arganový, šípkový nebo olej z granátového jablka - používat se mohou samostatně nebo spolu s pleťovým krémem

Komentáře