#4 PYTLÍK NA PEČIVO

Ušij si (nejlépe z kusu nějaké zbytkové látky) pytlík, do kterého budeš nakupovat a ve kterém budeš ukládat pečivo.

Přiznám se, že tento úkol stále tak trošku odsouvám a zatím ho máme tedy nesplněný. Od té doby, co u nás otevřeli novou pekárnu jsme začali chodit nakupovat pečivo převážně tam a tím jsme se vyhnuli igelitovým sáčkům. Vše tam totiž dávají do sáčků papírových. Rohlíky a housky v těchto sáčcích doma nechávám, protože kupujeme takové množství, které většinou ještě ten den sníme (což byl také jeden z našich cílů z předešlých úkolů). Chleba balím do čisté utěrky. Mám tedy trošku lepší pocit z toho, že se vyhýbáme klasickým igeliťákům. 

Pokud ale mluvíme o minimalizaci odpadu, nejsou samozřejmě v pořádku ani ty papírové sáčky, které odpad bohužel také vytvoří. Otázkou i zůstává, které sáčky jsou vlastně ekologičtější - jak při výrobě, tak i likvidaci. Rozhodujícím faktorem bude určitě i to, jestli papírový nebo igelitový sáček použijeme pouze jednou nebo opakovaně. Asi by to bylo na dlouho diskuzi, do které se mi nechce pouštět. Snad se ale shodneme na tom, že pokud použijeme starý kus nevyužité látky na výrobu pytlíku na pečivo, který budeme nosit do obchodu s sebou a používat ho opakovaně (a věřím, že může vydržet po mnoho měsíců možná i déle), bude to asi jedna z nejlepších variant. A komu by se nechtělo do výroby vlastního pytlíčku, krásné najdete třeba v e-shopu Love Your Home. Já jsem si z tohoto e-shopu pořídila pytlíky na ovoce a zeleninu a jsem s nimi maximálně spokojená.

Recenze e-shopu
100%
V tomto eshopu nakupuji pravidelně už pár let. Servis je od počátku bezchybný, nikdy jsem s ničím neměla problém. Nabídka značek je velmi pestrá a ceny jsou fajn.
100%
Super přírodní kosmetika na jednom místě. Objednávala jsem zde už několikrát. Rychlé dodání a krásně zabaleno. Děkuji
100%
Velký výběr ,Kvalitní zboží ,Rychlé dodání
100%
100%
100%
Rychlé dodání
100%
Dárkový poukaz mi byl doručen hned následující den
90%
100%
100%
Líbí se mi produkty, kvalita a krása zabalení a rychlost doručení. Určitě doporučuji!!!
Krásná Každý Den s.r.o.
Ke Zvoli 783
25241 Dolní Břežany
Česká republika
IČO: 05080720
DIČ: CZ05080720
Čeština
cz
English
en
EUR