Ještě 1 200 Kč a dopravu máte zdarma Nakupte ještě za 1 200 Kč a dopravu máte zdarma

Vyrobte si sami — září 2015

Šlehaný krém na vlasy z bambuckého másla

Šlehaný krém na vlasy z bambuckého másla

Bambucké máslo je široce využívané jak v péči o pleť, tak také o vlasy. Mnohé z Vás to možná překvapí, protože másla jsou přece příliš mastná na to, aby se dávala na vlasy. Ano, jsou mastná, ale nenechte se mýlit. Pokud je totiž použijete ve správném množství, nejen že Vaše vlasy nebudou mastné, ale budou zároveň jemnější a hydratované.

Většina bambuckého másla se ručně zpracovává v afrických zemích ženami, které pracují, aby podpořily své rodiny. Pokud budete bambucké máslo teprve kupovat, doporučuji tedy nerafinované, 100% organické a Fair Trade. Fair Trade je hnutí jednotlivců a organizací, které zajišťují, že výrobci v chudých zemích dostávají větší procento z ceny, kterou platí spotřebitelé. Fair Trade zaručuje, že zaměstnanci dostávají minimální mzdy a také zajišťuje, že neexistují nucené nebo dětské práce a že ženy pracují ve zdravém a bezpečném prostředí. Podpořit něco tak hezkého za to přece stojí, no ne? :-)

Zkusme si tedy vyrobit krém z bambuckého másla na vlasy.

Co budeme potřebovat:

  • 100 g bambuckého másla
  • 50 g kokosového oleje
  • ruční mixer
  • mísa
  • mistička na vodní lázeň
  • hrnec
  • mistička na hotový krém

Postup

Smícháme bambucké máslo s kokosovým olejem a rozpustíme ve vodní lázni. Až se máslo s olejem spojí, vzniklou směs přelijeme do mísy a necháme v lednici vychladnout. Jakmile se na směsi vytvoří krustička, je to ten správný okamžik, kdy jí vyndáme z lednice a začneme šlehat ručním mixérem. Šleháme do té doby, než vytvoříme krémovou konzistenci. Pak už jen přendáme do hezké mističky a s radostí používáme :-)

Šlehaný krém na vlasy z bambuckého másla

Použití

Vlasy si umyjeme běžným způsobem, jemně je vysušíme ručníkem a použijeme malé množství krému na jejich konečky. Množství krému je asi ve velikosti oříšku. Krém můžeme použít i jako masku. Vmasírujeme do celé délky vlhkých vlasů a necháme působit alespoň 20 minut. Poté vlasy umyjeme šetrným přírodním šamponem.

Zdroj: How To Use Shea Butter To Moisturize Hair

Komentáře