Ještě 1 200 Kč a dopravu máte zdarma Nakupte ještě za 1 200 Kč a dopravu máte zdarma

Péče o tělo a mysl — září 2015

7 věcí, které dělat každé ráno

7 věcí, které dělat každé ráno

Nechte se ráno budit příjemným tónem budíku (třeba oblíbenou písničkou, kterou máte rádi) a zařaďte do svého každodenního rituálu některý ze zvyků níže a uvidíte, že budete mít hezčí a produktivnější den.

1. Vypijte sklenici vody co nejdříve po probuzení

To Vám pomůže hydratovat Vaše tělo po dlouhé noci. Zároveň tím nastartujete Váš trávicí systém. A jako bonus získáte prozářenou pleť. Pokud do vody ještě přidáte čerstvě vymačkanou citrónovou šťávu nebo lžičku jablečného octa, Vaše tělo navíc dostane potřebnou dávku vitamínu C.

2. Nekontrolujte e-maily ani telefon ihned po probuzení

Máte při spaní telefon hned vedle sebe a je to ta první věc, kterou berete do ruky, když se probudíte? Pak jste na tom možná stejně jako já, ale snažte se s tím bojovat. Jakmile se totiž rozhodnete odolat pokušení zkontrolovat svůj e-mail a Facebook ihned poté, co jste se probudili (a ideálně ještě další hodinu), zjistíte, že Vaše mysl je jasnější, více se soustředíte a jste jednoduše šťastnější.

3. Myslete alepoň na jednu věc, za kterou jste vděční

Tohle Vám přinese trochu té pozitivity, která Vám vydrží třeba i celý den. A pokud přijdete na tři nebo více věcí, tím lépe.

4. Vyjděte ven a zhluboka se nadechněte

Nadechněte do plic čerstvý vzduch. I když je venku chladno. Zabere Vám to jen 10 sekund, ale připomene Vám to, že jste naživu a dýcháte.

5. Hýbejte se

Vaše tělo nutně nepotřebuje před snídaní intenzivní cvičení, ale i malé protažení je skvělý způsob jak rozpohybovat krev a probudit tělo. Jednoduše udělejte několik protahovacích cviků nebo si pusťte svou oblíbenou písničku a tancujte na ní tak, jako by se nikdo nedíval.

6. Udělejte si čas na zdravou snídani

Raději než abyste sáhli po krabici cereálií, soustřeďte se na to, jak dostat do svého těla opravdové jídlo. Vejce, vločky, smoothie – tohle všechno jsou možnosti, které Vám nezaberou svou přípravou mnoho času. Vyzkoušejte :-)

7. Řekněte si afirmaci

Podívejte se do zrcadla a řekněte si něco pozitivního. Pár nápadů:

  • Vyzařuji krásu, sebevědomí a půvab.
  • Každá buňka v mém těle je živá a zdravá.
  • Cítím se skvěle, když se o sebe starám.

7 věcí, které dělat každé ráno

Jste připraveni začlenit některé z těchto návyků do Vašeho každodenního ranního rituálu? Pokud Vám pomáhá něco jiného nastartovat správně den, řekněte nám o tom :-)

Zdroj: 7 things healthy people do every morning

Komentáře