Ještě 700 Kč a Zásilkovna je zdarma Nakupte ještě za 700 Kč a dopravu na Zásilkovnu máte zdarma

Kosmetické tipy — listopad 2016

Jak na pleťovou masku z jílu

Jak na pleťovou masku z jílu


Pleťové masky z jílů používám už několik let. Vyzkoušela jsem různé druhy jílů, ale nakonec jsem se vrátila k bílému jílu, u kterého jsem vlastně začínala. Mám pocit, že mé pleti sedl asi úplně nejvíc. Připravit si doma masku z jílu je velmi jednoduché a zvládne to určitě každý. Níže jsem vypsala pár tipů, které by se Vám při přípravě takové masky mohly hodit. Některé možná znáte a některé pro Vás mohou být novinkou. 

1) Vždy začínejte s vyčištěnou pletí

Před tím, než si masku nanesete na obličej, dobře si ho vyčistěte a to ideláně přírodními produkty - rostlinnými oleji a hydroláty.

2) Přidávejte hydratační a zdravé přísady

Jako jsou například oleje, esenciální oleje, med a gely (Aloe vera). V dalším článku, který pro Vás chystám, Vám povím, jak tyto ingredience správně do jílové masky přidávat. Pokud jste vařili organickou rýži nebo oves ve vodě, použijte vodu do masky a na konci si touto vodou umyjte obličej - voda Vám krásně vyhladí a rozzáří pleť. 

3) Žádné kyselé složky

Citronová šťáva nebo ocet mají skvělé stahující účinky, ale mohou narušovat působení masky. Místo toho použijte práškový vitamin C, granátové jablko, případně eseciální olej Citrón nebo Pomeranč (zde jen pozor, jsou fotosenzibilní).

4) Vyhněte se kovu

Použijte dřevěnou nebo keramickou misku a lžíci. Kov reaguje s minerály v jílu, tak se mu vždy při přípravě masky snažte vyhnout.  

5) Nenechte masku úplně uschnout

Neměli byste se dostat do stavu, kdy maska bude úplně suchá a začne se drolit. Chceme totiž, aby jíl vytáhl všechny toxiny a nečistoty z naší pleti ven, ale pokud maska uschne příliš, bude zároveň vysávat všechnu vodu z naší pleti bez toho, aniž by jí dodávala prospěšné minerály. Ujistěte se, že vždy dáváte tak silnou vrstvu jílu, aby maska na pleti vydržela minimálně 8 a maximálně 15 - 20 minut (v závislosti na tom, jaký jíl používáte a jaký máte typ pleti). Jakmile přijde čas na smytí masky, měli byste na tváři cítit takový trochu stahující efekt, ale zároveň by měla být maska na povrchu stále vlhká. Tímto způsobem bude pokožka absorbovat všechny živiny z masky. Asi nemusím zmiňovat, že není možné ten samý jíl použít podruhé, protože se v něm nashromáždily všechny toxiny z naší pokožky. 


Zdroj: Natural beauty: how to make a purifying clay face mask

Komentáře