Ještě 1 200 Kč a dopravu máte zdarma Nakupte ještě za 1 200 Kč a dopravu máte zdarma

Kosmetické tipy — únor 2017

Vitamín F v kosmetice DULCIA natural

Vitamín F v kosmetice DULCIA natural

Vitamín F se skládá z esenciálních mastných kyselin (omega-6 mastných kyselin), získaných ze světlicového oleje v jejich přirozené, biologicky aktivní formě. Obsahuje 70 až 80 % kyseliny linolové, která je důležitá pro lipidové bariéry v pokožce a jejich fyziologické funkce. Obsahuje přírodní tokoferoly.

Výhody vitamínu F pro péči o pleť:

  • opravuje narušenou lipidovou bariéru
  • zjemňuje, hydratuje a zvláčňuje pokožku
  • zabraňuje vypařování vody z pokožky
  • původ vitamínu F v Dulcia produktech je z přírodního světlicového oleje, který není geneticky modifikovaný

Vitamín F zabraňuje transepidermální ztrátě vody v pokožce

Základním předpokladem pro správné fungování pokožky je její dostatečná hydratace. Velké množství vody se však z pokožky ztrácí vypařováním. Transepidermální ztráta vody je přirozený proces vypařování vody přes zrohovatělou vrstvu pokožky. Transepidermální ztráta vody se však liší i v závislosti na ročním období. V zimě se v porovnání s létem zvyšuje o 30 % na obličeji a o 10 % na zbytku těla. Zhoršuje se dehydratace a snižuje se účinnost kožní bariéry. Pokles obsahu vody v pokožce pod 10 % se projevuje jako příznaky suché kůže, která není schopna plně plnit svou funkci "bariéry". Nastupuje proces vysychání, který je postupný. Dochází ke splývání buněčného materiálu. Pokud má kůže dostatek tekutin, je hydratovaná a zmíněné stratum corneum je relativně pružné. Při opačném procesu (dehydrataci) je stratum corneum křehké a při pohybu praská.

VITAMÍN F V KOSMETICE DULCIA NATURAL

Suchá pokožka

Suchá kůže je výsledkem nedostatečné funkce vodní bariéry se zvýšenou transepidermální ztrátou vody. Klinické výzkumy suché kůže prokázaly, že je v ní snížený obsah kožních lipidů a také lipidů mazových žláz. "Suchá kůže" je však i stále častěji se vyskytujícím symptomem, přičemž rozlišujeme nejen několik druhů suché kůže, ale samozřejmě i různé příčiny vzniku suché kůže. Dnešní závěry výzkumů hovoří o tom, že 15 - 20 % populace má suchou kůži. Projevy jsou jednoznačné - zarudnutí, loupání, pocit svědění, později rozvoj ekzému. Počet onemocnění spojených s projevy suché kůže se každoročně zvyšuje. Suchá kůže je na pohmat drsná, křehká, se sklonem k výrazné tvorbě šupin, drobných prasklin (fisur) a zhrubnutí (keratóze). Je velmi citlivá na mechanické a fyzikální podněty, bolestivá, snadno zranitelná a náchylná ke vzniku ekzému.

Vitamín F naleznete v těchto Dulcia produktech: 

VÝŽIVNÝ PLEŤOVÝ KRÉM LIPIDY A VITAMÍN F

Hutný a velmi výživný krém poskytuje intenzivní péči pro suchou, namáhanou a zralou pokožku. Pokožku okamžitě vyživuje, výrazně zpomaluje její stárnutí, zanechá ji vláčnou a hebkou. Intenzivní až regenerační krém obnovuje jemnost a pružnost pokožky.

VITAMÍN F V KOSMETICE DULCIA NATURAL

V e-shopu najdete zde.

OČNÍ KRÉM SEDMIKRÁSKA - DENNÍ

Jemný revitalizující a zpevňující oční krém zajišťuje přísun hydratace, ochraňuje jemnou pokožku v okolí očí, působí proti vráskám. Výtažek ze sedmikrásky rozjasní okolí očí, zmírňuje tmavé fleky a kruhy pod očima. Krém je určen pro každý typ pleti, která potřebuje vzpružit a dodat potřebnou hydrataci.

VITAMÍN F V KOSMETICE DULCIA NATURAL

V e-shopu najdete zde.

HYDRATAČNÍ SÉRUM - KOLAGEN

Svěží jemná textura podporuje hydrataci pleti, dodává jí svěží a mladistvý vzhled. Kolagen účinně a znatelně vyživuje pokožku, která je hladší a pružnější. Jemné sérum oživí pleť trpící žízní.

VITAMÍN F V KOSMETICE DULCIA NATURAL

V e-shopu najdete zde.

Zdroj: DULCIA natural

Komentáře