Ještě 1 200 Kč a dopravu máte zdarma Nakupte ještě za 1 200 Kč a dopravu máte zdarma

Kosmetické tipy — březen 2019

Hennové barvy VOONO - příprava a aplikace

Hennové barvy VOONO - příprava a aplikace

Ještě před tím, než zakoupíte hennovou barvu na vlasy, tak Vás často zajímá, jak je to s její přípravou, aplikací, máte dotazy ohledně dodržování teploty vody, se kterou hennu mícháte. A tak jsem se rozhodla, že Vám sepíšu pár informací k barvení vlasů hennou. Tyto informace jsem čerpala především z letáčků hennových barev na vlasy VOONO, kde je to velmi hezky zpracované. Informace o barvení samozřejmě najete také u každé barvy v krabičce. 

Hennové barvy na vlasy neobsahují žádné chemické konzervační látky ani umělá barviva. Henna nezasahuje do vnitřní struktury vlasu, ale vlas obaluje vybranou barvou, zvětšuje objem a celkově regeneruje nejen vlasy, ale i pokožku hlavy. 

Finální výsledek barvení vždy závisí na předešlém odstínu Vašich vlasů. Výrobce zároveň doporučuje před obarvením všech vlasů otestovat daný odstín na jednom pramínku. 

Při barvení postupujeme buď jednofázově nebo dvoufázově. Dvoufázové barvení se Vás bude týkat v případě, že máte světlé nebo šedivé vlasy. 

K barvení budeme potřebovat:

  • hennovou barvu na vlasy VOONO
  • vodu nebo černý čaj v dané teplotě (viz níže)
  • teploměr na měření teploty vody a henny
  • misku
  • štětec
  • přiložené rukavice
  • igelit nebo potravinovou fólii na překrytí nabarvených vlasů
  • starší ručník (pro udržení vlasů a barvy v teple)

Směs se doporučuje nanášet na právě umyté vlasy přírodním šamponem bez silikonů, které lehce vysušíte a zabalíte do ručníku. Abyste předešli nechtěnému obarvení kůže na čele, je dobré jí před barvením natřít krémem. Pokud máte vlasy po ramena, použijte 80 - 100 gramů prášku. Dané množství zalijte vodou nebo černým čajem tak, aby směs po zamíchání měla konzistenci jogurtu. Při zalévání hennového prášku je nutné dodržovat danou teplotu vody, jinak by mohlo dojít k tomu, že barva bude buď intenzivnější nebo bude mít červený nádech.

Teplota vody u jednotlivých VOONO hennových barev: 

50 °C - Indigo, Soft Black, Dark Brown, Medium Brown, Light Brown

50 - 60 °C - Rose Brown

60 - 90 °C - Copper, Orange, Wine Red

Vzniklou pastu nanášejte na vlasy ještě teplou, ale ne horkou, abyste si nepopálili kůži. Aby Vám pasta nevychladla, můžete misku s barvící pastou vložit do umyvadla s teplou vodou. Barva se nanáší štětcem od koříků ke konečkům. Jakmile si nanesete barvu, vlasy zakryjte igelitem a následně ručníkem. Doba působení barvy je 45 minut až 2 hodiny. Po uplynutí doby působení opláchněte vlasy teplou vodou. Vlasy oplachujte tak dlouho, než z nich poteče čirá voda. V následujících 48 hodinách po barvení mohou některé barvy vlivem vzduchu trochu ztmavnout. 

Barvy obsahující Indigo (Dark Brown, Wine Red, Soft Black, Orange, Rose Brown, Indigo, Light Brown, Medium Brown) mohou u blond, světlých a šedivých vlasů vyvolat mírně nazelenalý tón. Proto v případě světlých a šedivých vlasů se doporučuje provádět tzv. dvoufázové barvení. V první fázi se vlasy nabarví odstínem Copper (Natural Henna - Lawsonia Inermis) a poté se nanáší zvolená tmavá barva. Tak si zajistíte jednotnou barvu vlasů. I u dvoufázového barvení dodržujeme výše uvedené teploty vody.

Komentáře