Ještě 1 200 Kč a dopravu máte zdarma Nakupte ještě za 1 200 Kč a dopravu máte zdarma

Kosmetické tipy — říjen 2018

HERBATINT - nejčastější otázky a odpovědi

HERBATINT - nejčastější otázky a odpovědi

Před pár týdny se v obchůdku objevila značka Herbatint, která nabízí přírodnější barvy na vlasy. Moc nás těší, že Vás oslovila a zajímáte se o ni stále více. Jelikož barvy Herbatint se trochu liší od běžně dostupných barev na vlasy, rozhodli jsme se pro Vás připravit článek s nejčastějšími otázkami a odpověďmi.

Kolik peroxidu obsahují barvy?

Výrobce uvádí, že v namíchaném barvícím gelu je pod 3 % peroxidu. Zákazníci používají Herbatint na chemií barvené vlasy bez problémů. Vlasy zesvětluje maximálně o 2 odstíny. U ztmavení není omezení. U hodně chemií zničených vlasů se doporučuje vybírat spíše světlejší odstín, pigment do narušeného vlasu více "chytá". Takže pokud se rozhodujete mezi dvěma odstíny, raději zvolte ten světlejší. Ztmavovat jde poté vždy jednodušeji, než naopak. Pokud si nejste jisti výběrem barevného odstínu, můžete jej otestovat na pramínku vlasů.

Kolik stojí barvy Herbatint?

Cena barev je 297 Kč nebo 11,50 EUR.

Mohou se používat na citlivou pokožku?

Barvy jsou dermatologicky testované i na citlivou pokožku. Před prvním použitím je ale i tak nutné udělat test citlivosti, abyste zjistili, jak na barvu bude reagovat přímo Vaše pokožka.

Jsou barvy testovány na zvířatech?

V našem obchůdku najdete pouze přírodní kosmetiku, která se na zvířatech netestuje.

Co znamená písmenko za číslem barvy?

Písmeno za číslem značí odstínové řady: 

N - přirozené odstíny

D - zlaté odstíny

C - popelavé odstíny

R - rezavé odstíny

M - mahagonové odstíny

DR - zlato-rezavé odstíny

FF - módní barevné odstíny

Všechny odstíny Herbatint se mohou navzájem míchat, vždy ale musí být použit stejný objem barvy a vyvíjecí emulze.

Jak barvy barví?

Barvy mají vysoké krytí, velmi dobře kryjí šediny a dokážou zesvětlit až o dva odstíny. Vlasům mohou navrátit i původní odstín. Prosím, myslete ale na to, že výsledná barva po obarvení nemusí být vždy totožná s barvou na krabičce. Záleží totiž na původní barvě vlasů, geneticky daném pigmentu ve struktuře Vašich vlasů, který se nemusí ukázat v přirozené barvě vlasů, ale některé Herbatint barvy ho mohou “vytáhnout”, aktuální barvě (tzn. jaká barva byla aplikovaná před Herbatintem), ale také na tom, jestli máte odrosty, šediny nebo melír.

Kryjí barvy šediny?

Barvy Herbatint kryjí šedé vlasy od první aplikace. Nicméně pokud máte více jak 30 % šedých vlasů a vybíráte některou z barev z odstínové řady C, D, R, DR, M nebo FF, pro dokonalý výsledek barvy byste měli vybrat také stejný odstín z přírodní řady a v daném poměru barvy smíchat. Více si o tom můžete přečíst v článku Herbatint - tipy pro perfektní krytí šedin.

Obsahují barvy hennu?

Barvy Herbatint hennu neobsahují. Některým zákaznicím se barva může lehce vymývat, ale pozorují to spíše na šedivých vlasech. Pokud se Herbatint aplikuje na "čerstvou hennu", může se barva vymýt více, protože vlas je hennou obalený a pigment se nedostane k vlasu a zůstane na povrchu. Proto se doporučuje počkat po aplikaci henny alespoň 3 - 5 týdnů, případně jak výrobce uvádí – počkat, až vlasy odrostou.

Jak velké je balení?

Barva na vlasy vystačí na dvě použití.

Čím jsou barvy Herbatint výjimečné?

Barvy jsou bez amoniaku, resorcinolu, alkoholu, parabenů, parfemace a mají nízkou koncentraci peroxidu. Barvy jsou dermatologicky testované na citlivou pokožku a při aplikaci jsou bez zápachu. Jsou vhodné i pro vegany.

Zajímá Vás něco ještě jiného? Zanechte nám pod článkem komentář a připravíme pro Vás další článek.

Vaše produktová víla

Komentáře

Jitka V. 13. 8. 2021

Dobrý den chci se zeptat. Mam prirodni blond vlasy a obarvila jsem si je Herbatintem 4D. A chtela bych vedet jestli to chytne taky zase do blond od Herbatintu. Dekuju Jitka Vorlickova.

Lucka 16. 8. 2021

Milá Jitko, barvička v odstínu 4D je spíše tmavší hnědá. Na blond vlasy vám tedy chytne podobně, jak je vidět ve vzorníčku. Pokud chcete zachovat blond odstín, pak bych volila spíše světlejší varianty, například 8D. S přátelským pozdravem, Lucka

Jitka V. 21. 8. 2021

Dobrý den. A kdyz jsi dam vlasy na blond od Herbatintu, muse se stat ze bych mela zrzavý vlasy? Dekuju Jitka

Lucka 23. 8. 2021

Milá Jitko, ano, v některých případech se to bohužel může stát, Herbatint může "vytáhnout" skryté pigmenty ve vlasech a obarvit do zrz. Jakmile pro vás budu mít odpověď od Herbatintu, budu vás informovat. Mějte se zatím krásně, Lucka :)