Ještě 1 200 Kč a dopravu máte zdarma Nakupte ještě za 1 200 Kč a dopravu máte zdarma

Kosmetické tipy — říjen 2018

Proč si vybrat tuhý šampon?

Proč si vybrat tuhý šampon?

Před několika lety se na našem trhu objevily velmi zajímavé produkty - tuhé šampony. Jsou zcela jiné než tekuté, ale jakmile je poznáte, nebudete se jich chtít vzdát. Mají své nepopsatelné kouzlo a mnoho výhod.

Co je tuhý šampon?

Tuhý šampon je složením podobný, jako šampon tekutý. Hlavním rozdílem ale je, že neobsahuje vodu. Díky tomu, že neobsahuje vodu, nepotřebuje ani žádné chemické konzervační látky. Nenajdete v něm ani sulfáty, které mohou být pro citlivou pokožku dráždivé. Naopak v nich najdete složky jako jsou másla (například avokádové, bambucké) nebo rostlinné a esenciální oleje. Nejsou to šampony na bázi mýdla, proto není nutné vlasy následně oplachovat octem. Některé tuhé šampony jsou obohaceny i o kondicionizační složku, která vlasy udržuje jemné, pomáhá jejich rozčesávání a snižuje také statickou elektřinu vlasů.

Jak dlouho vydrží?

Tato otázka je poměrně častá a nedá se na ni odpovědět zcela přesně. Menší šampon může vydržet 1 - 2 měsíce a ten větší klidně i 2 - 3 měsíce. Vše závisí na tom, kolik lidí ho používá, jak častá je intenzita mytí vlasů a také to, jak dlouhé vlasy jsou. Obecně ale můžeme říci, že 60 gramový šampon vydrží přibližně tak dlouho, jako 400 ml tekutého šamponu, 30 gramový jako 200 ml tekutého šamponu. Pravdou ale je, že u tekutého šamponu je větší pravděpodobnost, že se vypotřebuje rychleji. 

Jak se používá

Použití je velmi jednoduché. Stačí ním promnout po mokrých vlasech, rozpěnit a opláchnout, úplně stejně, jako když si vlasy myjete tekutým šamponem. Díky svému šikovnému tvaru perfektně padne do ruky a snadno se jím vlasy myjí. Po jeho použití není třeba oplachovat vlasy octovou nebo citrónovou vodou.

Proč si ho oblíbíte:

Tuhý šampon přináší několik výhod, díky kterým se stane vaším věrným společníkem:

  • Nikde se Vám nevylije. Doma, v kufru, na dovolené, prostě nikde. Můžete s ním i do letadla a zabírá podstatně méně místa, než klasický tekutý šampon - ať už v kufru, nebo na vaně. 
  • Na dovolené může nahradit třeba i prášek na praní, když se na vašem oblíbeném tričku objeví flek.
  • Ubývá pomaleji. V případě tuhého šamponu jen promnete vlasy a napěníte. U tekutého šamponu často použijeme větší množství, než je třeba. 
  • Blahodárně působí nejen na vlasy, ale i na vlasovou pokožku.
  • Nepotřebuje plastový obal. Můžete ho uložit do mýdlenky nebo si koupit hliníkovou přenosku, do které ho po každém použití suchý odložíte. Šetří se tak životní prostředí a produkuje méně odpadu.
  • Tuhý šampon vytváří bohatou a krémovou pěnu, která myje vlasy bez vysušování.

Má nevýhody?

Malou nevýhodou se může zdát jeho použití, když už je téměř spotřebovaný. Z tuhého šamponu je jen tenká placka, která se může zlomit a mytí tak jde pomaleji. Není to ale až tak velký problém. Části se dají spojit a bez problémů ho používáte až do úplného spotřebování. A nemusíte se bát - ve vlasech jeho kousky nezůstávají.

Které značky nabízí tuhé šampony?

Všechny tuhé šampony najdete v e-shopu zde. Jsou tam značky jako například Ponio, Navia, MusK, Savon nebo Soaphoria. A věřím, že časem přibudou i další.

Komentáře

Lucie 27. 3. 2021

Musím říct, že tuhý šampon je skvělý pomocník. Škoda, že jsem se o něm nedozvěděla dřív.

Klárka Nováková 14. 4. 2021

Dlouho jsem hledala na vlasy šampon, který by mi sedl kvůli mému problému s pokožkou hlavy. Nečekala jsem jak moc mi tento tuhý šampon pomůže.

Míša Jurková 11. 5. 2021

Je i na mastné vlasy?

Lucka 12. 5. 2021

Milá Míšo, děkuji Vám za otázku :) Tuhých šamponků existuje nepřeberné množství, takže i na majitelky rychle se mastících vlasů výrobci mysleli. Můžete vybírat šamponky například od slovenské značky MusK, Ponio, Soaphoria nebo české Caltha. Nabídku vhodných šamponů včetně recenzí k nim, naleznete pod tímto odkazem: https://www.krasnakazdyden.cz/kategorie/vlasy/sampony/mastne-vlasy Přeji vám krásný den, Lucka