Ještě 700 Kč a Zásilkovna je zdarma Nakupte ještě za 700 Kč a dopravu na Zásilkovnu máte zdarma

Akce, soutěže a dárečky — prosinec 2019

Herbatint - tipy pro perfektní krytí šedin

Herbatint - tipy pro perfektní krytí šedin


Všechny barvy Herbatint kryjí šedé vlasy od první aplikace. Nicméně pokud máte více jak 30 % šedých vlasů a vybíráte některou z barev z odstínové řady C, D, R, DR, M nebo FF, pro dokonalý výsledek barvy byste měli vybrat také stejný odstín z přírodní řady a v daném poměru barvy smíchat. Více si o tom povíme níže :-)

Barvy odstínové řady N, tj. přirozené (přírodní) odstíny od 1N do 8N kryjí 100% šedivé vlasy už při první aplikaci. Odstíny 9N a 10N mají velmi nízkou koncentraci barevných pigmentů, proto musí být smíchány s malým množstvím odstínu 8N, aby bylo dosaženo co nejlepšího krytí šedivých vlasů.

Chcete-li použít jeden z odstínů řady C (popelavé odstíny), D (zlatavé odstíny), R (rezavé odstíny), DR (zlatavo-rezavé odstíny), M (mahagonové odstíny) nebo FF (módní barevné odstíny) a máte více než 60 % šedých vlasů, měli byste smíchat barvu, kterou jste si vybrali (například 4R) s ekvivalentním přírodním odstínem (tj. z řady N). V tomto případě to bude barva 4N. Čím více šedivých vlasů máte, tím větší je množství přírodního odstínu byste měli použít. Jednotlivá množství najdete v tabulce níže.


Pokud máte více jak 60 % šedivých vlasů a vybrali jste si odstín 4R, tak pro jejich perfektní krytí smíchejte 40 ml odstínu 4N a 20 ml odstínu 4R. To doplňte 60 ml vyvíjející emulze. Poměr barvy a vyvíjecící emulze tak bude 1 : 1.

Jak míchat odstíny řady FF (módní barevné odstíny) v případě šedých vlasů

Pokud máte vyšší procento šedivých vlasů a chcete použít odstíny řady FF, výrobce doporučuje kombinovat tyto odstíny s odstínovou řadou N (přírodní odstíny). Jinak by barva mohla být světlejší/výraznější, než byste čekali.

Když zvolíte odstín FF3, tak ho zkombinujte s odstínem 5N.

Když zvolíte jakýkoli jiný odstín této řady, zkombinujte ho s odstínem 7N.Pro dokonalé barvení doporučuji vlasy rozdělit na čtyři stejné části pomocí hřebene:

- první svisle od středu přední linie vlasů až ke středu zadní vlasové linie

- druhá vodorovně za jedním i druhým uchem


V případě velmi hustých vlasů byste měli barvu aplikovat na tenké prameny vlasů, abyste zajistili, že barvu budete mít na všech vlasech rovnoměrně. Vždy začínáme barvit zepředu. Čím více máte vlasů, tím více je potřeba barvy. Vždy je ale nutné zachovávat poměr barvy a emulze 1:1. 

For professional results we suggest you to separate your hair into four equal sections, dividing them in half again by using a comb:

  • The first one, vertically from the center of the frontal hairline to the center of the back hairline.
  • The second one, horizontally from behind one ear to behind the other.Komentáře