Ještě 700 Kč a Zásilkovna je zdarma Nakupte ještě za 700 Kč a dopravu na Zásilkovnu máte zdarma

Kosmetické tipy — únor 2019

HERBATINT - tipy pro perfektní krytí šedin

HERBATINT - tipy pro perfektní krytí šedin

Pokud vybíráte barvy na vlasy Herbatint a máte více šedivých vlasů, které nimi chcete překrýt, článek je určený právě pro Vás. Důležité je totiž vědět, že při výběru některé z barev z odstínové řady C, D, R, DR, M nebo FF, byste měli vybrat také stejný odstín z přírodní řady a v daném poměru barvy smíchat. Více si o tom povíme níže :-)

Jak míchat odstíny řady N v případě šedivých vlasů

Barvy odstínové řady N, tj. přirozené (přírodní) odstíny od 1N do 8N kryjí 100% šedivé vlasy už při první aplikaci. Odstíny 9N a 10N mají velmi nízkou koncentraci barevných pigmentů, proto musí být smíchány s malým množstvím odstínu 8N, aby bylo dosaženo co nejlepšího krytí šedivých vlasů.

Jak míchat odstíny řady C, D, R, DR, M v případě šedivých vlasů

Chcete-li použít jeden z odstínů řady C (popelavé odstíny), D (zlatavé odstíny), R (rezavé odstíny), DR (zlatavo-rezavé odstíny) nebo M (mahagonové odstíny) a máte více šedivých vlasů, měli byste smíchat barvu, kterou jste si vybrali (například 4R) s ekvivalentním přírodním odstínem (tj. z řady N). V tomto případě to bude barva 4N. Čím více šedivých vlasů máte, tím větší množství přírodního odstínu byste měli použít. Jednotlivá množství najdete v tabulce níže.

HERBATINT - tipy pro perfektní krytí šedin

Pro příklad uvedu, že pokud máte více jak 60 % šedivých vlasů a vybrali jste si odstín 4R, pro jejich perfektní krytí smíchejte 40 ml odstínu 4N a 20 ml odstínu 4R. Toto množství doplňte 60 ml vyvíjející emulze. Poměr barvy a vyvíjející emulze tak bude 1:1, což je vždy nutné zachovat.

Jak míchat odstíny řady FF (módní barevné odstíny) v případě šedivých vlasů

Pokud máte vyšší procento šedivých vlasů a chcete použít odstíny řady FF, výrobce doporučuje kombinovat i tyto odstíny s odstínovou řadou N (přírodní odstíny). Barva by jinak mohla být světlejší/výraznější, než byste čekali. Když zvolíte odstín FF3, tak ho zkombinujte s odstínem 5N. Pokud zvolíte jakýkoli jiný odstín této řady, zkombinujte ho s odstínem 7N. Pro množství přírodního odstínu a odstínu FF vycházejte opět z tabulky výše.


V případě velmi hustých vlasů byste měli barvu aplikovat na tenké prameny vlasů, abyste zajistili, že barvu budete mít na všech vlasech rovnoměrně. Čím více máte vlasů, tím více je potřeba barvy. Vždy je ale nutné zachovávat poměr barvy a emulze 1:1. 

Zdroj: https://www.herbatint.com

Komentáře