Celý březen doprava zdarma :-)

Kosmetické tipy — duben 2019

Biofáze

Biofáze

Zdravě vypadající pleť je snem mnoha žen. Pleť bez akné, fleků, vyrážek a vrásek už nemusí být jen v našich představách. Nobilis Tilia představuje unikátní způsob ošetření pleti, který doma zvládnete bez nejmenších problémů. Řeč je o Biofáze, kterou jsem poznala loni a ráda bych Vám o ní řekla pár slov.


Pokud bych měla Biofáze popsat jen velmi jednoduše, řekla bych, že je to jednoduché ošetření pokožky s využitím různých pleťových sér. Může se zdát zvláštní, že se používají tři najednou, ale musím říct, že je to něco vynikající. Pojďme si ale vysvětlit, co to je a jak dosáhnout co nejlepších výsledků. Tato metoda pomáhá odbourávat toxické látky z pleti. Znáte slovní spojení buněčný stres? Je to stav, kdy dochází k poškození buněčných struktur i kožní tkáně. Výsledkem je vysušení, podráždění pleti, předčasné stárnutí nebo ochablost pleti. Právě zde přicházejí na řadu pleťové séra, které opraví to, co pokazí nezdravý životní čtýl, znečištěné prostředí nebo další negativní vlivy.


Biofáze dokáže regenerovat buňky. Nastartuje se regenerační proces, jehož výsledkem je zdravá pleť. Výjimečná je proto, že proto, že aktivuje naše vlastní enzymy, které se postarají o svěží a regenerovanou pleť. Tuto aktivitu pleti vyvolávají éterické oleje, které jsou skutečným pokladem ve světě přírodní kosmetiky. Tuto metodu používají odborníci jako kosmetičky nebo maséři, ale snadno ji zvládnete i doma. Trvalo mi jen pár dní, abych si ji oblíbila a nepřestala s ní. Při pravidelném používání se odstraňují usazené odpadní látky, pleť je svěží, jemná a zklidněná. Biofáze řeší i problémy s mastnou, citlivou a zapálenou pokožkou, dokonce rozpouští cysty. Takto ošetřovaná pleť je svěží, hydratovaná, se zdravým růžovým nádechem.


Použití má svá pravidla. Základem ošetření jsou dvě pleťové séra geránium a tymián. K nim se podle typologie vybírá ještě jedno sérum:

  • sérum geránium je prvním krokem, má antioxidační účinky a podporuje prokrvení. Startuje enzymatickou aktivitu.
  • sérum tymián je druhým krokem, má chladivý účinek a podporuje lymfatickou cirkulaci

Biofáze

Třetím krokem může být jedno z následujících sér:

  • sérum šalvěj je vhodné na mastnou pleť, při akné, černých tečkách, poruchách pigmentace
  • sérum levandule má uklidňující účinky na citlivou pleť, která trpí svěděním, zarudnutím, pálením
  • sérum santal jr vhodné na suchou, zralou, unavenou nebo šupinatou pleť. Používá se proti předčasnému stárnutí pleti a pomáhá zlepšovat stav jizev
  • sérum koriandr stimuluje ochablou pokožku a dodává lesk a pružnost
  • sérum calendula urychluje regeneraci pokožky po poranění a vhodné je na mastnou, suchou i citlivou pleť se sklonem k zánětům
  • sérum rozmarýn je vynikající na mastnou, aknózní a nečistou pleť. Urychluje odsun odpadovývh látek a navrací jí elasticitu
  • sérum bazalka je vhodné na suchou a zralou pleť, kterou hydratuje, revitalizuje a omlazuje
  • sérum túje je pro pleť s nedostatečnou funkcí lymfatického oběhu

Biofáze

Kúru se séry je nejlepší si dopřát v jarním nebo podzimní období, kdy se totiž naše tělo detoxikuje a zotavuje se po zimní zátěži. Ošetřovací kúra by měla trvat tři měsíce a používá se na noc. Jednotlivé séra jsou baleny v tmavém skleněném obalu s kapátkem. Mají po 20, 50 i 100 ml a zajímavou konzistenci. Je lehká gelová, díky čemuž se sérum vsákne velmi rychle do pleti a nezanechává lepkavý pocit. Geránium i tymián mají svěží bylinkovou vůni. Sérum tymián velmi příjemně chladí a na pokožce je to zajímavý pocit. Jejich výhodou je, že je můžete použít i samostatně, jako podklad pod pleťový krém nebo do masek, které si doma vytváříte. Mým třetím sérem je rozmarýn, jehož vůně je zcela okouzlující a výsledný dojem je na jednotku. Pleť si večer důkladně odličuje a vyčistím. Ideální je pleťový gel a květinová voda. Následně naneste sérum geránium. Po jeho aplikaci můžete mít pocit jemného mravenčení nebo zarudnutí, ale je to jen chvilka, rychle ustoupí všechny takové projevy. Mezi aplikací jednotlivých sér by měla být desetiminutová přestávka, aby se přípravek stačil dokonale vstřebat. POKUD nemáte vysušenou pleť, Měla by vám stačit samotná séra. V případy opačné po Aplikaci posledního séra vyčkejte deset minut pleť ošetřete svým běžným nočním krémem. Druhým sérem je tymián, který chladí a osvěžuje pleť. Po deseti minutách naneste třetí sérum podle potřeb pleti. Nemyjí se, Nestírají se, aplikují se na sebe. Pokud se rozhodnete použít krém nebo sérum nebo olej, nemusíte se bát. Se séry nijak nereagují a nehrozí zhoršení stavu pokožky.


Zaujala Vás biofáze? Nebo máte nějaké otázky? Neváhejte a podělte se s námi o své zkušenosti, návrhy nebo dotazy.
Vaše produktová víla

Komentáře