Ještě 700 Kč a Zásilkovna je zdarma Nakupte ještě za 700 Kč a dopravu na Zásilkovnu máte zdarma

Testujeme za Vás — červenec 2019

Polomatná nebo tekutá rtěnka od 100% Pure? Nebo obe?

Polomatná nebo tekutá rtěnka od 100% Pure? Nebo obe?

Mnoho žen bez rtěnky z domu nevyjde. K nim patřím i já. Před pár lety jsem měla pár jemných lesků na rty, které jsem střídala podle nálady. Nevadilo mi, že na rtech nevydrží dlouho, stačil jen ten zářivý pocit, když jsem šla z domu. Dnes jsem při výběru kosmetiky náročnější a raději si dopřeji šťavnatý rtěnku. 100% Pure nabízí vysouvací rtěnka s kakaovým máslem nebo tekutou rtěnku s vynikající pigmentací. Byla jsem opravdu zvědavá, zda je jeden lepší než druhý a zda je mezi nimi velký rozdíl.

Polomatná rtěnka na rty s kakaovým máslem v rubínovém odstínu Nopal

První jsem začala zkoušet nádhernou červenou rtěnku. Kdysi jsem si myslela, že červená pro mě není, ale opak je pravdou. Hodí se každé ženě, jen si musí najít ten nejvhodnější odstín. Vybrat si ale můžete také z jemných i výrazných barev, nabídka je dost zajímavá a myslím si, že si vybere každá z nás. Rtěnka je v roztomilém kovovém obalu a vypadá velmi pěkně. Není velký, proto se snadno vejde do kabelky i malé kosmetické taštičky. Má lehkou sladkou vůni, která je příjemná. Stejná je i chuť, pokud si náhodou olíznete rty. Obsahuje přírodní ovocné pigmenty z různých druhů bobulovin, pečující směs kakaového a bambuckého másla s vitamínem E a rýžový prášek. Nanáší se skvěle. Je krémová a barva je velmi sytá. Dá se vrstvit a dosáhnete tak skutečně sytou červenou barvu. Výsledkem je polomatný finiš a zářivé rty. Rtěnka má velmi dobrou výdrž. Při jídle nebo pití se mírně obtiskuje, ale není to příliš výrazné. Bez problémů vydrží pár hodin a stále vypadá pěkně. Nedrolí se, nevznikají žmolky, pouze se postupně vytrácí ze rtů a zůstává zejména po okrajích rtů. Vydrží více než některé běžně dostupné rtěnky a nevím si vynachválit ten příjemný pocit, který nechává. Krásně je také hydratuje a ochraňuje před vysušováním.

Hydratační tekutá rtěnka Lip Caramel v odstínu Ganache

Je úplně jiná než ta předchozí. Má jakési zvláštní kouzlo, kterému jsem podlehla hned, jak jsem ji spatřila. Tekuté rtěnky jsou v nabídce v různých nádherných barvách a sama jsem měla problém vybrat si jen jednu. Původně jsem chtěla také červenou, ale nakonec jsem si řekla, že zkusím jinou, zda je stejně dobře pigmentovaná. Připomíná lesk na rty. Je v průsvitném obalu a na rty se nanáší výborně tvarovaným aplikátorem. Použité barevné pigmenty ze semen keře Achiote a z ovoce dodají rtům krásnou intenzivní a sytou barvu. Hydrataci, výživu a hebkost zajistí olej z granátového jablka, kakaové máslo, rakytníkový olej, bambucké máslo a vitamín E. Musím vyzvednout, že opravdu krásně voní! Je to sladká karamelová vůně, při které hned dostanu chuť na karamely a kávu někde na sluncem zalité terase. Má lehkou tekutou konzistenci. Pigmentace je neuvěřitelná. Už v první vrstvě zahalí rty do syté růžové barvy. Pokud přidáte ještě jednu, barva je intenzivnější a zářivější. Je lesklá a výdrž je také velmi dobrá. Trochu kratší než u červené rtěnce, ale to může být způsobeno i jinou barvou.

Která je lepší?

Pokud byste se mě teď zeptali, která je lepší, nevěděla bych odpovědět. Každá má své přednosti a hlavně - na rtech působí trochu jinak. Polomatná rtěnka zanechává matný sametový finiš, tekutá zase zářivý a lesklý. Obě jsou skvěle pigmentované a s každou další vrstvou je je barva intenzivnější. Tekutá je voňavější, ale to je jen věcí vkusu. Mně vše vyňavé vyhovuje a z takové kosmetiky se velmi těším. Výdrž je velmi dobrá a pár hodin dostanou vaše rty okouzlující nádech růžové, červené, tělové či hnědé barvy. Nemusíte se bát složení. Je přírodní a proto se do těla nedostanou žádné umělé látky. Říká se, že velkou část rtěnky sníme, a proto je složení opravdu důležité. Oba mají další přednost - rty hydratují a zjemňují. Chrání je před vnějšími vlivy. Lehce se odličují a co je skvělé, nerozmazávají se kolem rtů. V podstatě jsem vítěze nenašla. Naopak, mám dva dokonalé kousky. Každý je jiný a přesto jsou oba skvělé. Jde jen o to, zda preferujete tekuté nebo vysouvací rtěnky. Tekutý je o něco levnější. Možná se vám cena jeví vyšší. S tím souhlasím, ale je to způsobeno řadou faktorů. Značka se snaží neustále hledat nové přírodní ingredience a také její dovoz do Evropy je kvůli clu vyšší. Přesto si ale myslím, že do kvalitní kosmetiky se investovat oplácí a rozdíl oproti běžné kosmetice pocítíte. Rtěnka vydrží několik měsíců a věřím, že si svého miláčka najdete stejně jako já :)

Komentáře