Doprava na Zásilkovnu zdarma 😍

Kosmetické tipy — červen 2019

Šikovní pomocníci od Everyday Minerals

Šikovní pomocníci od Everyday Minerals

Najít kvalitní štětce na líčení se mi dlouho zdál jako dost velký problém. Běžně dostupné v drogeriích mi nevyhovovaly vůbec. Byly umělé, nepříjemné na dotek a časem to bylo ještě horší. Byly poměrně levné a tak jsem se ani ničemu nedivila. Pak jsem objevila kouzlo internetu a začala jsem si objednávat štětce různých zvučných značek. Vydržely mnohem více a jejich jemnost mě udivovala i po mnoha čištěních. Hledala jsem ekologičtější alternativu a volba padla na Everyday Minerals. Opět mohu říci svou oblíbenou větu - škoda, že jsem je naobjavila o něco dříve.

Plochý štětec Flat Top

V dnešním článku vám ukážu tři štětce, které jsou jako stvořené pro nanášení tekutých a sypkých produktů jako make up, minerální make up nebo pudr. Jsou to věci, bez kterých z domu nevyjdu a za roky jsem se naučila pár triků, jak si dopomoci k dokonalému líčení. Jedným z nich je práve kvalitní štětec. Začnu štětcem Flat top, který si mě získal nejvíce. Výrobce uvádí, že tento plochý štětec je ideální pro nanášení minerálními make-upu a minerálními pudru. Štětec je 100% veganské a netestovaný na zvířatech. Rukojeť je vyrobena ze 100% obnovitelný bambusu. Syntetické štětiny jsou husté, jemně plyšové a zaručí tak bezchybné krytí s minimálním úbytkem pudru. Celková délka je 10,5 cm, délka štětinek 3 cm. Zamilovala jsem si ho pro několik věcí. První je, že je nádherně hustý. Díky tomu se s ním dobře líčí a je zcela jemný. Druhou je, že krátká rukojeť mi vyhovuje a mám pocit, že je to mnohem jednodušší a rychlejší než při dlouhé. Dokonce si říkám, že už jiný ani nechci. Oblibě ho na tekutý make up, který perfektně zapracuje do pleti bez šmouh, fleků nebo mapek. Snadno se jím nanese i pudr nebo minerální make up. U mě vyhrál na celé čáře ten tekutý. Po každém praní vypadá jako nový a je znovu čistý a jemný. Štětec vyperete velmi snadno. Naneste jemný vlasový šampon na navlhčené štětiny štětce, napěňte a opláchněte pod tekoucí vodou. Uhlaďte štětiny v jednom směru, položte na čistý ručník a nechte přirozeně uschnout.

Kabuki štětec s krátkou rukojetí Eco Botan

Tento štětec považuji za malé umělecké dílo. Inspirací pro tento neuvěřitelně jemný štětec s bohatými hustými štětinami jsou tradiční japonské štětce, které používali umělci kabuki divadla. Celková délka je 7 cm, délka štětinek 4 cm. Je to nezbytná pomůcka pro vytvoření dokonalého make-upu. Profesionální štětec Kabuki má zaoblený tvar a právě ten umožňuje krouživými pohyby nanést potřebné množství minerálního make upu. Je také velmi vhodný pro nanášení Bio minerálního make-upu. Široká rukojeť výborně padne do ruky a se štětcem se tak výborně pracuje. Výsledkem bude hladké pokrytí pleti a minerální make up můžete i snadno vrstvit. S tímto štětcem efektivně nanesete i další pudrové produkty jako bronzer, tvářenku, či pudr a rozjasňovač. Je tedy jen na vás, který úrodukt si vyberete. Já ho zbožňuju na aplikaci pudru. Stačí pár tahů a líčení dostane matný finiš. Nosím ho v kosmetické taštičce a zachrání situaci vždy, když se můj nos leskne.

Kabuki štětec s dlouhou rukojetí

Tento štětec je univerzálním pomocníkem, který s vámi může cestovat a zachránit nejednu situaci. Líbí se mi, že je lehký a příjemný na dotek. Pomůže vám při nanášení tvářenky, minerálními make-upu či pudru. Prodloužená rukojeť umožní vyšší obratnost při líčení, zaoblená špička nabere pigment a husté štětiny zajistí rovnoměrnost při nanášení minerálními líčidla. Celková délka je 11 cm, délka štětinek 4 cm. Je huňatý a zcela snadno se s ním nalíčíte. Tento štětec mi vyhovuje na nanášení pudru nebo tvářenky. Kabuki s krátkou rukojetí mi přijde bohatší a o něco vhodnější na minerální make up. S tímto snadno nanesete pudr a zafixujete líčení.

Tyto tři štětce jsou základní výbavou a nalíčí se jimi bez problémů a chybičky. Pokud preferujete tekutý make up, podívejte se na Flat Top štětec. Pokud milujete minerální make up, myslím si, že kabuki s krátkou rukojetí je na to úplně skvělý. Pokud chcete nanést pudr, tvářenku, bronzer nebo rozjasňovač, kabuki s dlouhou rukojetí pomůže na jednotku. V dalším článku si řekneme pár tipů na konturování a použití tvářenky s dalšími štětci od Everyday Minerals.

Komentáře