Doprava na Zásilkovnu zdarma 😍

Kosmetické tipy — červen 2019

Tipy na péči o suchou pleť

Tipy na péči o suchou pleť


Suchou pokožku poznáte velmi snadno. Je drsnější, má šupinky a je méně elastická, napnutá. Často je i velmi citlivá. Tento typ má nízkou produkci tuků lipidů. Kvůli tomu je přirozená bariéra pokožky náchylná na poškození, praská a neumí se vyrovnat s některými vnějšími vlivy jako jsou výkyvy teplot nebo vítr. Hůře se regeneruje a je velmi důležité, aby se o ni její majitelky důkladně staraly. Čím jsme starší, tím sušší naše pleť je. S každým dalším rokem pracují naše mazové a potní žlázy pomaleji a dodávají pokožce méně oleje a vlhkosti. Proto postupně vysychá. Mimické i hluboké vrásky se rychleji objeví na suché pleti, které chybí pevnost a pružnost.

Čištění je základ

Čištění potřebuje každá pleť. Liší se pouze produkty, které lze používat. Čištění dvakrát denně je také samozřejmostí. Suchá pleť by měla zabránit některým mýdlům a příliš pěnivým pleťovým gelem. Stejně tak se nedoporučuje ani kosmetika s alkoholem, který ještě více vysušuje. Krémové čisticí přípravky mají jemné složení pomoci mohou i čistící oleje, které hydratují. Časté koupání a sprchování v horké vodě poškozuje ochranný film pokožky. Suchá pokožka by neměla přijít do styku s vodou teplejší než 38 stupňů. Navíc voda vysušuje, proto se pokožka po mytí a koupeli musí hydratovat. Díky peelingu odstraníte odumřelé buňky a pleť bude jemnější. Dopřejte si maximálně 2-krát za měsíc, pokud ho vaše pleť snese. Rovné tak se nebojte ani pleťové masky. Dokáže pleť velmi jemně čistit, účinně hydratovat a uklidňovat. Nesprávný výběr kosmetických přípravků a zanedbávání péče o suchou pleť mohou pokožku více vysušovat a způsobit i další kosmetické problémy.

Výběr krému je důležitý

Každá z nás již pravděpodobně viděla reklamu v čaosopise, ve zprávách nebo na internetu. I když některé značky se nás snaží přesvědčit o dokonalosti jejich výrobků, každá pleť je jiná. Mastnější krémy jsou lepší na noc, na den zase hydratační a o něco lehčí. Vhodné jsou produkty, které obsahují například vitaminy A a E, zelené a hnědé mořské řasy, ceramidy, kyselinu hyaluronovou. Nebojte se vyzkoušet i olej, který je pro suchou pleť spásou. Co takhle švestkový, olivový, arganový, moringový či marulový? Nabídka je pestrá a můžete tak najít několik olejů, které si zamilujete. I na suché pleti se mohou objevit vyrážky. Může to souviset právě s mastnějšími krémy. Zkuste proto vyměnit mastné krémy za jemnější.

Nevysušujte si pleť ještě více

Někdy si to ani neuvědomujeme, ale své pleti některými kroky ubližujeme. Pokud máte suchou pleť, ještě více jí může uškodit:

  • Nedostatečný pitný režim
  • Kouření, alkohol
  • Pleťové pudry, které vysušují
  • Nevhodně zvolený podkladový make-up
  • Nevhodné pleťové masky
  • Nadměrné používání mýdel, sprchových gelů a čistících prostředků
  • Dlouhý pobyt ve vaně a používání pěn do koupele
  • Extrémně suchý vzduch
  • Nadměrné intenzivně opalování


Komentáře