Ještě 700 Kč a Zásilkovna je zdarma Nakupte ještě za 700 Kč a dopravu na Zásilkovnu máte zdarma

Kosmetické tipy — září 2019

Tipy na péči o ekzematickou pokožku

Tipy na péči o ekzematickou pokožku
 • Ekzém je zánět kůže, který není nakažlivá. Patří mezi nejrozšířenější kožní onemocnění. Onemocnění doprovází často Svedení, které nás nutí postižená místa škrábat. Tým se onemocnění zhoršuje a do kůže se Může dostat infekce. Jsou různé druhy onemocnění pokožky a postižené plochy mohou být různé:
 • silně svědící zarudlé a snadno se šupící plochy,
 • splývající drobné pupínky až puchýřky,
 • mokvající zarudlá ložiska postihující kožní povrch, v nejhorším případě zasáhne velkou část kůže
 • chronické suché ztluštělé plochy s výrazným kožním reliéfem a trvalým odlupováním povrchu.

Léčba není jednoduchá

Léčba ekzému se liší podle toho, o jaký druh ekzému se jedná. Doporučuje se návštěva dermatologa, který určí léčbu i to nejlepší pro naši pokožku. Nejčastěji doporučuje obklady, Léky s lokálním protizánětlivé účinkem jako kortikosteroidy nebo Léky antibitotika, antihistaminika, systémové imunomodulátory. Stejně tak vás pošle do lékárny a na pokožku si tak člověk dá hodně chemie. Sama mám podobnou zkušenost. Roky návštěv u kožní lékařky bez úspěchu mě navedli na cestu s přírodní kosmetikou a nelituji. Poprvé v životě mám atopický ekzém více pod kontrolou a cítím se lépe. Ekzém zhoršuje mnoho faktorů. Patří k nim zejména potrava, nevhodně zvolená kosmetika, alergeny, roční období nevhodný oděv, pocení, stres, opalování i hormonální výkyvy. Ekzém je ovlivněn i geneticky a je velmi pravděpodobné, že děti je po svých rodičích zdědí.

Zlatá pravidla péče

Při výběru kosmetiky má přednost ta pro atopiků. Měla by být bez dráždivých složek jako jsou parfémy, barviva a konzervanty. Chemie ekzematické pokožce nijak nepomůže a čím jednodušší složení, tím lépe. Na mytí jsou vhodné mýdla s neutrálním nebo kyselým a po každém umytí je třeba pokožku ošetřit krémem nebo tělovým mlékem, ideální je minimálně dvakrát denně. Lepší je sprcha jako koupel, protože i voda vysušuje. Její teplota by neměla přesáhnout 38 ° C. Pokožka by se při sušení neměla šoupat, lépe je jemně přiložit ručník. Známé je i pravidlo tří minut. Pokožku je nejlépe ošetřit do tří minut po sprchování nebo koupeli, protože takto je možné část vody jakoby uzavřít do pokožky. Ekzematózní pokožka je nejen podrážděná, ale i velmi suchá a drsná. Třeba ji hydratovat výživným, mastnějším krémem, který by měl obsahovat co nejméně vody. V naší nabídce najdete několik krémů vhodných k léčbě ekzému. Roky zkušeností mi ukázaly, že přírodní cesta je o něco účinnější než ta z lékárny a přestože najít nejlepší produkt není nejlehčí, dá se to. Velkou roli hraje i psychika. Pohled na vysušenou pokožku bolí jejího majitele. Stejně jako bolí poznámky nebo zvědavé pohledy, kvůli kterým pokožku ukrývám. Proto je důležitá duševní pohoda. Stres nebo smutek ekzém mohou zhoršit.

Odpovědi z přírody

I v přírodě najdete účinných pomocníků na ekzematickou pokožku. Ne každému pomůže totéž, ale jejich vyzkoušením pokožku nijak neohrozíte:

 • konopná kosmetika: je dlouhodobým řešením. Produkty se mohou přidávat do koupele, používat na natírání, vyživení a regeneraci pokožky. Konopné potraviny dodají potřebné látky a výživu zevnitř. Konopí má vysoké antibakteriální účinky. Vybrat si můžete nejen konopný olej, ale i krémy, sprchové gely nebo šampony s jeho obsahem. Konopný olej můžete užívat dlouhodobě nebo trvale bez vedlejších účinků.
 • brutnákový olej: hodí se k léčbě pokožky se sklonem k různým alergiím, tvorbě ekzému či při problémech se suchou pokožkou. Olej je vhodný i pro léčbu při psoriáze a mnoha jiných kožních chorob. Brutnákový olej hydratuje pokožku, zbavuje suchosti a svědění. Olej můžete přidat do svého krému, který používáte každý den.
 • kokosový olej: dokáže zmírnit příznaky ekzému. P pleť dokonale hydratuje a vyživuje
 • kakaové máslo: je vynikající zejména na suchou pleť. Taje při teplotě těla a rychle vstřebává. Nezanechává pokožku mastnou. Je tak vynikajícím hydratačním krémem, který lze použít na celé tělo. bambucké máslo: Má výjimečné hydratační a léčivé účinky. Má protizánětlivý účinek, doporučuje se používat na hojení ran. Pokožku zklidňuje a výrazně zmírní zarudnutí. Doporučuje se lidem s lupénku, dermatitidou, atopickým ekzémem a dalšími kožními problémy.
 • Meruňkový olej: pomáhá při obnově vlhkosti kůže. Má výrazné regenerační účinky a hydratuje pleť. Vhodný je při péči o obličej i dekolt. Pomáhá při citlivé pokožce náchylné na ekzémy a akné a také při popáleninách.
 • Jojobový olej: obsahuje vysokomolekulární estery, které mají podobné vlastnosti jako mazové žlázy v lidském organismu. Proto se výborně vstřebává a je pokožkou přijímán bez problémů. Hydratuje, vyživuje, zvyšuje elasticitu a regeneruje ji. Vyhlazuje vrásky, tlumí projevy stárnutí pokožky. Působí na ekzémy, zarudnutí a podrážděnou pokožku. Zklidňuje ji a zmírňuje projevy ekzematické pokožky.
 • Pupalkový olej: podporuje hojení a regeneraci pokožky
 • Neem olej: má ontibakteriálne účinky, které ničí bakterie a parazity. Doporučuje se k léčbě lupénky, ekzému, planých neštovic, pásového oparu a svrabu. Při kožních onemocněních zmírňuje svědění, redukuje vyrážky a pupínky. Urychluje hojení. Olej je vhodný i na plenkovou dermatitidu, léčí opruzeniny na dětském zadečku, dokonce je může úplně odstranit.
 • Makový olej: je vhodný na ekzémy, záněty a výrazně pomůže s lupénkou, hydratuje, vyhlazuje a zjemňuje pokožku

Komentáře