Ještě 700 Kč a Zásilkovna je zdarma Nakupte ještě za 700 Kč a dopravu na Zásilkovnu máte zdarma

Testujeme za Vás — září 2019

Proč je zinková mastička bestseller

Proč je zinková mastička bestseller

Zinkovou mastičku zná a používá mnoho lidí. Už od dětství je to takový všelék, který pomůže s mnoha problémy a pomůže od bolesti či svědění. Dulcia Natural spojila v malém bílém kelímku sílu přírody a zinku a vytvořila malé dílo. Vím o čem mluvím, sama mám doma třetí balení. I když mnozí jste se v hodnoceních vyjádřili, že Vám vůbec nepomohla a je zbytečně drahá, našla si velkou fanouškovskou základnu. V dnešním článku bych Vám ráda řekla pár slov o přírodní mastičky, která by měla být součástí domácí lékárničky.

Zinek v kosmetice

Zinek má bohaté uplatnění v průmyslu, potravinářství, kosmetice, farmacii nebo v medicíně. Zinek je stopovým prvkem s velmi významným vlivem na správný vývoj všech živých organismů. V našem těle je uložen v játrech, svalech, kostech, kůži, nehtech a vlasech. Pro jejich fungování je proto velmi důležitý. Odpovídá za elasticitu a regeneraci kůže, redukci mazu, urychluje hojení pokožky. Působí jako antioxidant v těle, bojuje proti poškození volných radikálů a zpomaluje proces stárnutí. Najdete ho v přípravcích proti lupům, či na zmírnění projevů ekzémů, lupénky či jiných dermatitid.

Ziková mastička

Zinkovou mastičku z lékárny za pár korun zná mnoho z nás. Její cena je nepochybně výhodou, ale složení není velmi přírodní. Pokud hladem přírodní alternativu, tak ta od Dulcie je podle mě ideální. Mnohé značky přírodní kosmetiky pomalu také zařazují do nabídky takové mastičky a je to jen dobře - každý si může vybrat to nejlepší pro sebe. A teď si řekněme, co všechno dokáže. Je oblíbeným přípravkem při léčbě akné a dalších zánětlivých onemocnění. I když obsahuje kokosový olej, nemusíte se bát používat ji. Neaplikuje se na celou pleť, ale jen lokálně na vyrážku nebo zarudlou pleť. Nezpůsobuje vznik nových černých teček. Akné zklidňuje, stahuje a jemně vysušuje. Proto je pak důležité pokožku hydratovat. Pomáhá i při léčbě bradavic a díky antibakteriálním účinkem urychluje hojení ran a popálenin. Zklidňuje citlivou pokožku, která může být podrážděná holením či umělými materiály. Zinková mast pomůže i při léčbě těžko se hojících ekzémů. Malým dětem pomůže ulevit od projevů plenkové dermatitidy, která vzniká podrážděním pokožky v oblasti pod plenkou. Vhodná je pro muže i ženy všech věkových kategorií. Pro děti je nejlepší zinková mast bez přidaných konzervantů, aromat či barviv, které mohou citlivou dětskou pokožku podráždit. Na pokožku ji můžete aplikovat i několikrát denně. Zanechává jemný bílý flíček, proto je lepší používat ji doma. Výborně pomáhá na opary nebo koutky. Zlepší hojení i drobných ranek a díky antibakteriálnímu účinku se do ranky nedostanou bakterie.

Výjimečnost té od Dulcie

Mastička obsahuje vzácné oleje jako antibakteriální kokosový olej, konopný olej, zvláčňující olivový olej a snadno vstřebatelný hydratační hroznový olej. Tato kombinace umocňuje regenerační sílu krému, která pokožku zvláčňuje a zlepšuje regeneraci. Obsahuje i éterické oleje levanduli a čajovník. Ne jednou jste se mě ptali, proč jsou v ní bulky a zda proto není zkažená. Bulky nejsou chybou produktu. Jde o včelí vosk, který používáme v bio kvalitě. Vosk není upravován a tak se někdy může na povrchu vysrážet. Při teplotě těla roztaje a dá se pěkně rozetřít. Stejně vás zajímá i fialová barva. Někdy se opravdu může zabarvit do fialova. Způsobuje to levandulová silice. Jednotlivé mastičky jsou dělány ručně a v menších množstvích, proto někdy fialová je, někdy ne. Obsahuje 25% zinku, což je maximálně povolená hranice.

Komentáře