Ještě 700 Kč a Zásilkovna je zdarma Nakupte ještě za 700 Kč a dopravu na Zásilkovnu máte zdarma

Kosmetické tipy — září 2019

Poznejte produkty Nobilis Tilia

Poznejte produkty Nobilis Tilia

Velmi mě potěšilo zařazení Nobilis Tilia do nabídky našeho e-hopu. Tuto značku znám už pár let a s radostí objevuji její nové a nové produkty. V nabídce najdete produkty s certifikáty i bez nich. A proto jsem se rozhodla přiblížit Vám je, abyste věděli, jak se v nich vyznat.

Certifikát CPK

Českou certifikační značkou je CPK. Tento certifikát vychází ze standardu francouzské společnosti Ecocert. Je zárukou toho, že výrobek neobsahuje žádné syntetické sloučeniny nebo látky škodlivé organismu. Založena byla v roce 2007 s cílem usnadnit orientaci na trhu s přírodní kosmetikou. Po splnění přísných podmínek může získat logo CPK jakýkoliv výrobce. Certifikát je zárukou toho, že se vám do rukou dostane skutečně přírodní produkt. Uděluje ho KEZ - tedy Kontrola ekologického zemědělství o.p.s. Je to nezávislý kontrolní orgán, který Současně kontroluje i ekologické zemědělství.Jednou z hlavních a nejdůležitějších podmínek pro získání tohoto certifikátu je používán výhradně přírodních surovin, jejichž sběr probíhá šetrným způsobem. Důraz je kladen na ochranu životního prostředí a minimální dopad na přírodu. Výrobky nesmí být testována na zvířatech. CPK se zaměřit nejen na složení produktů, ale i na Způsob výroby a obalové materiály. Žádoucí je ekologická únosnost a recyklovatelnost obalů. 

Žádný z certifikovaných produktů nesmí obsahovat:

  •  syntetické sloučeniny a látky škodlivé lidského zdraví
  • geneticky modifikované složky
  • ropné deriváty
  • syntetické vonné látky
  • chemické konzervační látky
  • umělá barviva
  • chemické UV filtry 
  • látky živočišného původu, jejichž získání zahrnuje smrt zvířete (výjimku tvoří látky jako lanolin, med nebe mléko, které nejsou podminovaný úhynem zvířete)

CPK Bio

CPK je zkratka pro český certifikát pro přírodní kosmetiku - Certifikovaná přírodní kosmetika. Narozdíl od CPK má ještě přívlastek "bio". Ten zaručuje obsah bio surovin pocházejících z ekologického zemědělství. Hranice povinného obsahu je minimálně 20%. Je přísnější než certifikát CPK. Základen kritéria se příliš neliší, pro získání "bio" formy je ale povinen obsah bio surovin a také jej uděluje orgán KEZ. Jednou z hlavních a nejdůležitějších podmínek pro získání tohoto certifikátu je používán výhradně přírodních surovin, jejichž sběr probíhá šetrným způsobem. Výrobek musí obsahovat takové složky získané z ekologického zemědělství a jejich množství se uvádí na obalu. Důraz je kladen na ochranu životního prostředí a minimální dopad na přírodu.

Další produkty

Nobilis Tilia má v ponuke aj produkty bez certifikátu. Značka ich označuje lístkami, čo v preklade znamená:

  výrobek je složen z čistých přírodních látek, neobsahuje synteticky upravené látky ani konzervant

výrobek neobsahuje žádné syntetické látky, obsahuje konzervant/výrobek neobsahuje žádný konzervant, obsahuje podíl syntetických látek

výrobek obsahuje částečný podíl synteticky upravených látek a konzervant

V popisu jsme proto uvedli co nejvíce informací, abyste věděli rozhodnout pro koupi toho nejlepšího výrobku pro vás a vaši rodinu. Všechny produkty, které nejsou certifikovány, obsahují informaci o obahuje konzervantů nebo syntetických látek. Nobilis Tilia na složení svých produktů neustále pracuje a můžeme tedy očekávat, že počet certifikovaných kousků bude zase růst. Chce to jen hodně času a také nemalé finanční prostředky, tak musíme být trpěliví.Jeden lísteček – „název produktu“ žádný z těchto certifikátů nemá - obsahuje částečný podíl synteticky upravených látek a konzervanty.

Dva lístečky – “název produktu” žádný z těchto certifikátů nemá - neobsahuje syntetické látky, ale obsahuje konzervanty.

Dva lístečky – “název produktu” žádný z těchto certifikátů nemá - neobsahuje konzervanty, ale obsahuje určitý podíl syntetických látek.

Tři lístečky – “název produktu” žádný z těchto certifikátů nemá, ale skládá se z čistých přírodních látek, neobsahuje synteticky upravené látky ani konzervanty.

Dva lístečky – “název produktu” žádný z těchto certifikátů nemá – může obsahovat konzervanty, nebo určitý podíl syntetických látek.

Komentáře