Doprava na Zásilkovnu zdarma 😍

Produktová víla testuje — květen 2019

Beautyphoria - recenze pleťové dekorativní kosmetiky

Beautyphoria - recenze pleťové dekorativní kosmetiky


Když Soaphoria ohlásila příchod novinek dekorativní kosmetiky, neskutečně jsem se těšila. Nejen proto, že dekorativní kosmetiky není nikdy dost. Ale také proto, že slovenská značka se odhodlala na tak velký krok. Nevěděla jsem se jí dočkat. Rozhodla jsem se ty produkty vyzkoušet, abych vám věděla říci, jaké jsou. Pokud bych měla být upřímná, není to zcela to, co jsem očekávala. Přesto jsem ale našla několik velmi dobrých produktů, které se při denním líčení sejdou. Dnes vám řeknu pár slov o rozjasňujícím podkladovém fluide, zkrášlující tónovacím balzámu, korektoru a transparentním pudru. Všechno jsou to věci, které potřebujete pro dokonalý make up.

Rozjasňující podkladový fluid

Mám smíšenou pleť s rozšířenými póry. Podkladová báze je pro mě velmi důležitá, protože jinak mi make up vydrží na pleti jen pár hodin. Fluid má 30 ml a je v skleněném obalu s pumpičkou. Je krásný, ale pumpička se velmi těžko stlačuje. Pokud stisknu trochu víc, může se rozprskla a na oblečení může zanechat fleky. Proto s ním třeba zacházet velmi opatrně. Má lehkou růžovou vůni, velmi jemnou a nenápadnou, sotva citelnou. Před použitím ho třeba protřepat, protože obsahuje dvě složky:

  • Rozjasňující pigmenty univerzální šampaňské barvy
  • Oleje jako kokosový, rýžový, marulový, šípkový, jojobový, sezamový, skvalen

Když se složky smíchají, dostanete krásný třpytivý olej, no neobsahuje třpytky, ale pigmenty. Nanášet jej můžete prsty, štětcem nebo houbou. Mně vyhovuje jen štětec. Výrobce sice uvádí, že se jedná o směs suchých olejů, ale moje pleť po něm zůstává mastná. Je to jak aplikovat obyčejný olej na suchou pleť. Je pravda, že se krásně třpytí a je mírně tónovaná, ale leskne se. Navíc moje póry se nezmenší a na pleti mám velmi zvláštní pocit. Make up, který na něj nanesu, se leskne také a ani pudr situaci příliš nezachrání. Pleť je sice jemná a hydratovaná, ale spíše bych ho doporučila sušší pleti. Nehodnotím ho jako špatný, ale potřebám mé pleti nevyhovuje.

Zkrášlující tónovací balzám s vitamínem E

Dalším očekávaným kouskem byl tónovací balzám, který je něco mezi BB krémem a lehkým make upem. Není přesně ani jedním, ale na léto může být příjemným společníkem. Balení je stejné jako u rozjasňující fluide a pumpička jde také stejně těžce. Koupit si jej můžete ve třech různých odstínech. Je to poměrně slabý výběr, ale věřím, že odstínů bude trochu víc, aby nebyl problém vybrat si. Má jemnou sladkou vůni, která je velmi nenápadná a při použití ji téměř necítit. Má krémovou konzistenci, která je nemastná a lehká. Velmi snadno se roztírá prsty i štětcem, proto je jen na vás, který způsob si vyberete. Krytí je minimální. Mám červené líčka, pihy a žilky kolem nosu, které po aplikaci balzámu vypadaly téměř stejně jako bez něj. Velmi lehké tónování vyhoví především tím dámám, které nemají s pletí výraznější problém a nepotřebují nic zakrývat. Pěkně přilne k pleti a nevytváří mapky ani fleky. Výdrž se mi těžko hodnotí, protože postupem času se z pleti pomalu vytrácí a vlastně ani nevím, že ho mám. V létě je moje pleť téměř bez nedokonalostí, takže tehdy ten nejtmavší odstín využiji. Můžete ho zkusit i vrstvit, no mně to nepomohlo. Pleť je zmatněná, neleskne se a působí přirozeně.

Krémový korektor na nedokonalosti

Tento korektor byl podle mě horkým želízkem v ohni. Podle výrobce je to univerzální pigmentovaný zázrak, který zakryje všechny nedokonalosti. Znělo to přímo pohádkově. Má 8 ml a je v milém malém obalu. V nabídce je jeden odstín, což se může jevit jako problém. Nelze používat samostatně. Způsob, že použijete pouze korektor a pudr, je téměř vyloučen. Je opravdu velmi světlý, a proto je třeba aplikovat ho pod make up. Ten barevný tón dokáže následně sjednotit. Použít jej můžete tak, že si nanesete podkladovou bázi, tento korektor, make up nebo BB krém a nakonec pudr. Zprvu mě trochu vylekalo, jaký je světlý, ale nakonec to make up vždy vyřešil. Nemá téměř žádnou vůni. Překvapila mě konzistence. Je poměrně hutný, proto ho stačí nanášet jen malinko. Nejlepší to jde štětcem nebo houbou, tak předejdete flekům a nerovnoměrné aplikaci. Pěkně kryje i červené žilky a flíčky, nezachází do pórů ani do vrásek. Hodnotím ho kladně, ale jak jsem řekla, musíte jej použít pod make up. Uvítala bych ho aspoň ve třech odstínech, tehdy by byl o něco praktičtější a dal by se používat pouze spolu s pudrem.

Transparentní fixační pudr

Toto je můj favorit a jednoznačně nejlepší produkt dnešního článku. Fixační pudr je v líčení posledním krokem. Jeho úkolem je zafixovat ho, aby vydrželo dlouhé hodiny a absorbovat maz, aby byla pleť matná a jemná. Balený je velmi pěkně, v plastovém obalu. Má 15 gramů a přestože se jeví maličký, vydrží dlouho. Obsahuje bambusový, rýžový prášek, kaolin a ilit. Je velmi jemňoučký a skvěle se aplikuje hustým štětcem. Je bílý, ale toho se vůbec nemusíte bát. Vaše pleť bílá nezůstane, ale pudr se jí pěkně přizpůsobí. Přilne jako taková neviditelná ochranná vrstva. Výborně pleť zmatní a dosáhnete tak krásný matný finiš. Proto je velkým pomocníkem pro mastnou a smíšenou pleť. Díky němu prodloužíte i životnost make upu a vydrží celé hodiny v neporušeném stavu bez mastné T zóny. Nevysušuje pleť a nezanechává mapy ani nezvýrazní linky či vrásky.


Beautyphoria je nová dekorativní linie značky Soaphoria. Přináší dekorativní kosmetiku bez sulfátů, glykolů, silikonů, ropných derivátů, živočišných tuků, parabenů, konzervačních látek, syntetických barviv a parfemace.

Komentáře