Ještě 700 Kč a Zásilkovna je zdarma Nakupte ještě za 700 Kč a dopravu na Zásilkovnu máte zdarma

Akce a dárečky — květen 2020

a

a

Když se mého muže zeptáte, jaká kniha nám změnila život (a to bez nadsázky), bez dlouhého přemýšlení Vám řekne Zázračný úklid od Marie Kondo. Jsou to asi tři roky, co jsem si tuto knihu koupila a během víkendu celou přečetla. V té době jsem si pohrávala s minimalismem, zero waste (což je možná patrné z mých prvních článků na blogu), ale zjišťovala jsem, že to pořád není ono. Omezili jsme nákupy nových věci, místo jednorázových tašek a pytlíků začali používat své vlastní, více přemýšleli i nad jídlem a plánovali jeho nákup, což vedlo k tomu, že se opravdu snědlo všechno, co jsme nakoupili.....

Ale stále jsem měla pocit, že to není ono a něco nefunguje. Ten hlavní problém totiž byl v tom, že jsem každý den uklízela a někdy ještě ten den byl doma zase nepořádek. Nikdy jsme neměli doma moc věcí, ale určitě to znáte, že doma najdete něco, co si necháváte proto, že jste to od někoho dostali jako dárek, ale vlastně se Vám to moc nelíbí. Nebo máte ve skříni věci, které jste sice už dva roky na sobě neměli, ale ona určitě přijde příležitost, kdy si je zase na sebe budete moci vzít. A nebo taky nepřijde, protože jste mezi tím změnili Váš styl života a takovéhle věci se Vám prostě už nehodí. Ale v té skříni stále jsou a zabírají místo. A nebo do některých chcete zhubnout... Bylo mi jasné, že to tedy není jen o způsobu jak uklidit, ale hlavně o tom, co doma máme a omezit ty věci, díky kterým se nepořádek vytváří. A jak uvádí knížka - nechat si jen to, co máme opravdu rádi. 

Kniha Vás naučí, jak a jaké veci vytřídit, uklidit, ale zároveň také nastavit si na pořádek mysl. Co to znamená? Pořádek totiž vychází především z toho, jak chceme žít a jaký je náš životní styl.

Komentáře