Ještě 700 Kč a Zásilkovna je zdarma Nakupte ještě za 700 Kč a dopravu na Zásilkovnu máte zdarma

Kosmetické tipy — srpen 2019

Letní oleje na vlasy

Letní oleje na vlasy

Léto je kouzelným obdobím, kdy trávíme více času pod širým nebyl. Pravdou ale je, že v tomto období dostávají naše vlasy zabrat. Škodí jim zejména sluneční záření, které je vysušuje, vytahuje barvu a mohou být křehčí. Stejně si třeba dát pozor na mořskou a chlorovanou vodu, písek nebo vítr. Naštěstí, můžete si vybrat z pestré nabídky olejů, které se postarají o krásné vlasy. Vybrala jsem pro Vás několik mých oblíbených, ze kterých si dokážete doma udělat výživnou kúru a postarat se o hustou a zdravou hřívu.

Arganový olej

Je to jeden z mých nejoblíbenějších olejů, který používám na pleť. Ta září spokojeností a krásou. Vlasům navrací vitalitu a lesk. Vyživuje je od kořínků po konečky a posiluje jejich. Díky vysokému obsahu vitamínu E jsou vyživené a jemné. Hydratuje je a pomáhá tak zabraňovat lámavým vlasům a rozštěpeným konečkům. Použít jej můžete i na lupy, ekzém nebo svědící pokožku.

Kokosový olej

Postará se o dokonalou výživu vlasů. Suché a poškozené vlasy hydratuje a pomáhá je regenerovat. Jsou jemné, lesklé, méně se lámou a vypadají velmi zdravě. Kokosový olej se může používat jako šampon, maska nebo kondicionér. Má přirozený ochranný UV filtr, proto vlasy chrání před slunečním zářením.

Moringový olej

Jeho síla tkví v tom, že pomáhá zabraňovat třepení konečků, vyživuje vlasy a dodává jim sílu, pružnost a lesk. Jsou silnější, jemné a regenerované. Obsahuje velké množství vitamínu A a C. Složením se podobá olivovému oleji, ale o něco lehčí. Působí antioxidačně a snižuje účinky volných radikálů.

Olivový olej

Olivový olej je právem nazýván tekutým zlatem Středomoří pro své pozitivní účinky na lidský organismus. Díky vitaminem A, D a E je vitamínovou bombou pro vlasy. Vyřeší problémy se štiepajúcimi se konečky, vypadáváním vlasů, hydratuje je a chrání. Nejjednodušší a nejrychlejší je aplikace čistého olivového oleje, který vmasírujte jemnými krouživými pohyby jako do pokožky celé hlavy, tak ho nanesete na jednotlivé prameny. Nechte olej působit přibližně 10 minut a poté vlasy opláchněte a umyjte běžným šamponem

Makadamiový olej

Obsahuje vitamíny A, B, E a má přirozený ochranný UV filtr. Vyznačuje se skvělými regeneračními účinky. Lehce se vstřebává a vhodný je zejména na ošetření poškozených vlasů. Jemný olej  je znám svým jedinečným složením, které je podobné přirozenému kožnímu tuku.

Jojobový olej

Je dalším z těch, které mají přirozený UV faktor. Vyživuje vlasy a dodává jim mimořádný lesk. Je první pomocí pro namáhané a suché vlasy. Snadno se vymývá (nemusíte se tedy bát mastných vlasů) a zanechává je jemné a hebké na dotek. Stimuluje růst vlasových cibulek a hloubkově vyživuje vlas po celé jeho délce.

Neem olej

Tento olej jsem si nechala na závěr. Zbožňuji ho, ačkoli jeho vůně není moc vábná. V první řadě krásné podporuje růst vlasů. Jsou bohatší, pevnější a hustší. Skvělé je i to, že přestanou vypadávat a zdravě rychle rostou. Za pár týdnů jsou jako vyměněny. Řeší problémy s lupy. Dokáže regenerovat a hydratovat suchou a šupinatou pokožku vlasů. Pokud náhodou vaše dítko přinese ze školky vši, neem olej vyřeší i tento problém.

Jak používat oleje na vlasy

Možností, jak používat oleje, je několik. Je třeba si najít ten, který Vám bude vyhovovat. Některé můžete vetřít do suchých vlasů a konečků. Můžete si z nich dělat zábal, který může působit i pár hodin. To je můj ověřený způsob. Olej si naliju do dlaní a začnu ho vtírat od konečků podél celých vlasů až ke kořínkům. Potom promasírovat i vlasovou pokožku, zabalím si vlasy do ručníku a nechám působit. Nakonec stačí umýt jejich šamponem, použiji ještě kondicionér a je to.

Komentáře