Ještě 700 Kč a Zásilkovna je zdarma Nakupte ještě za 700 Kč a dopravu na Zásilkovnu máte zdarma

Testujeme za Vás — srpen 2019

Beautyphoria - dekorativní kosmetika

Beautyphoria - dekorativní kosmetika

V dnešním článku bych Vám ráda ukázala druhá část Beautyphorie - dekorativní kosmetiky od Soaphoria. V první jste si mohli přečíst o produktech na make up, dnes to budou milé drobnosti. Také se dozvíte, které bych si koupila opakovaně a které už ne.

Tekutá rtěnka na rty

Rozhodla jsem se seřadit je podle oblíbenosti a na prvním místě skončil tekutý rtěnka na rty. Vybrala jsem si odstín Blackberry Sorbet a nejsem si jistá, jestli to byla úplně dobrá volba. V nabídce najdete 5 odstínů, ale z fotografií výrobce se velmi těžko vybírá. Je to spíš o intuici a představivosti. Chybí mi přesné vymezení barev, jako červená, růžová, hnědá, bronzová. Všechny ostatní slova jsou tam zbytečné. Stejně mi chybí i fotografie odstínů, ne v obalu, ale na rtech, pokožce nebo nekakat vzorkovníčku. Dá se tak snadněji předejít zklamání z barvy, která nám přijde domů.

Na aplikaci slouží šikovný aplikátor a dobře se s ním líčí. Rtěnka má krásnou vůni a příjemnou, nelepivou konzistenci. Sytá barva zabarví rty již v prvním tahu. Je taková fialová a spíše přistane tmavší pleti než světlé. Tam by podle mě působil dost rušivě a mdle. Otisknout se na jídlo, pohár nebo příbor a výdrž se tak pohybuje kolem jedné - dvou hodinek. Oceňuji, že nevysušuje rty a stará se o ně.

Barva není zcela podle mého gusta, ale v létě při zlatavém opálení vypadá pěkně. Nejsem si jistá, jestli bych si uměla vybrat jinou barvu, protože růžová mi přijde příliš neonová a ostatní zase nevýrazné.

Květinový lesk na rty

Tento kousek jsem si vybrala kvůli jeho kráse. V skleněném obalu vidíte krásné sušené květiny a díky nim se stává stylovým doplňkem do každé kabelky. Lesky na rty nepovažuji za mou nezbytnost, ale v létě jejich oblibě.

V skleněném obalu s roll on dávkovačem je 10 ml lesku. Je to směs olejů a sušených květin. Voní sladce, po vanilce a po jasmínu. Celkem se mi to zalíbilo a když ho jdu nanášet na rty, přivonět si k němu. Obsažené oleje by měly rty hydratovat, ale rozhodně se to nevyrovná kvalitnímu balzámu na rty. Výdrž se mi zdá poměrně krátká, jakoby se do rtů vsákl a nezůstalo po něm nic. Používám ho proto pod rtěnku. Můžete ho používat i místo balzámu na rty.

Organický krémový oční stín a linka

Oční stíny miluji a pokud se rozhodnu jít ven, vyberu si ho podle nálady. Krémové jsou trochu osobité, ale doma je pár mám a jsou příjemnou změnou. Rozhodla jsem se pro odstín Graphite Dusk, který je šedý s třpytkami. Je to jedna z mých nejoblíbenějších barev a nevěděla jsem se ho dočkat.

V plastovém obalu je 8 ml krásné třpytivé masy, která navíc božsky voní. Při nanášení je třeba obrnit jistou dávkou trpělivosti, neboť zpočátku je barva jen velmi jemná a na dosažení výraznějšího odstínu je zapotřebí více vrstev. Je trochu gumový, proto ho nanáším jen štětcem.

Co už je méně pozitivní, je výdrž. Pokud máte mastné víčko, bude to u vás ještě horší než u mě. Už krátce po nanesení se stín obtiskuje, slévá a postupně mizí. Myslela jsem si, že podkladová báze to vyřeší, ale ne. Je to velmi podobné. Neodolá žádnému otěru, jemně se dotknu víčka a už mám na prstu barevný otisk. O trochu lépe se chová jako linka na očním stínu, i když se také pomalu ztrácí. Rozhodně to není na celodenní nošení nebo večerní nošení.

Multifunkční líčidlo

Toto je pro mě asi největší zklamání ze všech produktů Beautyphoria. Rozhodla jsem se pro odstín Sweet Roses, který na obrázku vypadal nádherně. Bohužel doma mě čekala neonově růžová barva, která s tou na obrázku neměla nic společného. Velmi mě to mrzelo, protože taková je pro mě více méně nepoužitelná. Můžete ji použít na rty nebo jako tvářenku.

Konzistence je taková - pěnová. Nevím ji přesně popsat, ale není krémová. Dá se vrstvit a dosáhnete tak jen lehký barevný nádech nebo výraznější líčení. Velmi pěkně a sladce voní. Tato barva se docela dobře nanáší a působí poměrně přirozeně. Dá se dobře zapracovat do líček. Mně na mou tmavší pleť nevyhovuje. Rty nevysušuje, ale zase musím říct, že na mých pěkně nevypadá. Navíc je to spíš jako balzám, ne jako rtěnku nebo lesk.

Komentáře