Ještě 700 Kč a Zásilkovna je zdarma Nakupte ještě za 700 Kč a dopravu na Zásilkovnu máte zdarma

Kosmetické tipy — duben 2020

Jak na čisté ruce

Jak na čisté ruce

V době, kdy řádí chřipka i obávaný virus SARS-CoV-2, je podle lékařů a odborníků základním pravidlem ochrany nejen sebe, ale i druhých dodržování správné osobní hygieny, jejíž nedílnou součástí je mytí rukou. Jak často, čím a jakým způsobem si efektivně ruce mýt, představil Novinkám odborný pracovník Ochrany veřejného zdraví Martin Hlobil z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.
Pokud nemáte možnost umýt si ruce mýdlem a chcete mít jistotu, že máte ruce čisté, můžete použít antimikrobiální sprej nebo dezinfekční gel. Jejich výhodou je, že je můžete mít stále při sobě. Díky jejich praktickému balení se vejdou do každé kabelky.


Do této náročné doby Nikol a Šárka z Almy vytvořily <strong>“Ochránce”</strong>. Svěží sprej na ruce s <strong>antimikrobiálními účinky</strong>. To je takovými, které působí proti mikroorganismům - bakteriím, virům, houbám a parazitům. S vysokým podílem alkoholu (70 %) a aloe vera, která zanechá pokožku jemnou a hebkou. Sprej je navíc obohacen o esence citronu a levandule, které přirozeně působí antimikrobiálně. Esence rozmarýnu se zbylými esencemi vytváří jemnou svěží vůni. A já mám radost, že tento sprej najdete už i u mě v obchůdku.
Na čištění prostorů a předmětů <strong>vystavených extrémnímu bakteriálnímu a bílkovinovému znečištění</strong> můžete zase použít čistící sprej <strong>Clinic</strong> od Chistee. Je to novinka - vrchol dosavadního výzkumu a jedinečného zpracování vzácných rostlinných olejů. Můžete ho použít na čistění toalet, umyvadel, nádobí, kachliček, podlah, umělé hmoty, skla, dřeva, ale i ovoce a zeleniny.


Jak si správně umývat ruce

1. 


Správná hygiena rukou  1. ruce myjte pokaždé před jídlem, po použití toalety, při zašpinění nebo při virovém onemocnění.
  2. pro mechanickou očistu vždy použijte mýdlo a nezapomeňte na mytí všech ploch rukou.
  3. myjte minimálně 15 sekund.
  4. aplikujte dezinfekční prostředek.
  5. při častém používání dezinfekčních prostředků používejte i výživný krém na ruce.

 

Komentáře