Ještě 1 200 Kč a dopravu máte zdarma Nakupte ještě za 1 200 Kč a dopravu máte zdarma

Vyrobte si sami — leden 2016

Pleťová odličovací voda

Pleťová odličovací voda

Od mého posledního DIY (nejen toho blogového) uběhla už poměrně dlouhá doba. A tak jsem se rozhodla, že je na čase Vám přinést další návod na něco velmi praktického, co alespoň my ženy potřebujeme každý den. Je to pleťová odličovací voda, jejíž výroba je víc než jednoduchá.

Mojí inspirací na výrobu této vody byl kurz Úvod do výroby domácí a přírodní kosmetiky. Toho jsem se na podzim minulého roku zúčastnila. Kurz mohu doporučit, Judit je skvělá holka se kterou Vás výroba kosmetiky bude bavit. Plánuji u Judit navštívit ještě kurz výroby mýdla - pokud Vás kurz taky zaujme, tak se třeba na některém společně potkáme :-) Z kurzu výroby domácí kosmetiky jsem si jako jeden z výrobků odnesla právě odličovací vodu. Odličovací voda je opravdu pefektní, vyrobila jsem si jich doma už několik a baví mě, že si člověk může pohrát s jednotlivými přísadami a vlastně si jí pokaždé udělat trochu jinou. Tato odličovací voda je jiná než ta, co jsem si přinesla z kurzu, ale liší se jen v přísadách, podstata zůstává stejná.

Co budeme potřebovat: 

Postup

Všechny přísady smícháme v lahvičce a je hotovo! Jednodušší to snad ani být nemůže :-)

Použití

Používáme jako běžnou odličovací vodu. Pouze před použitím protřepeme, aby se promíchala voda s olejovou částí.

Při výrobě této odličovací vody můžete zkusit experimentovat a udělat si odličovací vodu vhodnou přesně pro Váš typ pleti - stačí pozměnit oleje nebo květové vody. Růžovou vodu bych ale doporučila ponechat jako základ, stejně tak i poměr olejové a "vodní" části. A pokud chcete velmi jednoduchou odličovací vodu, stačí zkombinovat růžovou vodu s jedním druhem oleje - z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že i tak funguje velmi dobře :-)

Komentáře