Celý duben Zásilkovna zdarma 😍

Blog

Na mém blogu najdete nejrůznější články, které se týkají krásy, zdraví, představení nových značek a produktů nebo soutěží, které právě probíhají. Vkládám sem ale také věci, které mi dělají radost a zajímají mě, jako jsou například zdravé recepty, kosmetické DIY nebo minimalismus.

Aromaterapie — duben 2019

Jarní aromaterapie

Jaro je kouzelným obdobím. Postupně se k nám dostává více a více slunečních paprsků, vzduch je cítit krásnou vůní probouzející se přírody a těšíme se na to, jak všechno rozkvete. Někdy s jarem ale může přijít i únava nebo špatná nálada. A právě (nejen) s tím si umí poradit éterické oleje.

celý článek 0

Aromaterapie — březen 2019

Jak vybrat kvalitní éterický olej

Při používání éterických olejů vždy klademe důraz na jejich kvalitu. Kvalita éterického oleje vychází z kvality rostliny, ze které se olej získává. Velmi kvalitní éterické oleje pocházejí z rostlin z ekologického zemědělství. Při pěstování těchto rostlin totiž nebyla použita žádná chemická hnojiva. Tyto éterické oleje nesou značení bio.

celý článek 0

Aromaterapie — říjen 2015

Co jsou éterické oleje

Éterický olej, známý také jako esenciální olej nebo aromatický olej, je kapalina, která se získává z květin a rostlin a to nejčastěji destilací s vodní párou. Využívají se při tom různé části rostlin – listy, květy, kořeny nebo jiné jejich části. Lidé již po tisíciletí používají éterické oleje v kosmetice, v domácnosti jako účinné čističe nebo při masážích. Určitě bychom ale našli ještě mnoho dalších uplatnění.

celý článek 0