Jak balíme balíčky?

Často nám do poznámky k objednávce píšete, abychom Vám nebalili produkty do žádného plastu. A protože těchto Vašich vzkazů a proseb je čím dál tím víc, rozhodla jsem se sepsat pro Vás, kteří ještě naše balení neznáte, článek. Balení od založení obchůdku prošlo malými změnami a tak možná tento článek zaujme i Vás, kteří jste tu nakupovali třeba před rokem.

Když jsem obchůdek před několika lety zakládala, balení balíčků bylo to první, co jsem řešila. 

Měla jsem několik požadavků:

1. Aby balení bylo hezké - přistupovala jsem (a stále přistupuji) k přírodní kosmetice jako k něčemu výjimečnému, proto jsem chtěla, abyste měli tento pocit i Vy, když balíček otevřete.

2. Několik velikostí krabic, které nebudou klasické klopové. Krabice zároveň musí být pevné, aby vydržely přepravu a aby se Vám dobře otevíraly.

3. Pouze papírová lepící páska na balíčky.

4. Na výplň balíčků přírodní materiál, který bude dobře vypadat, bude za rozumnou cenu a hlavně bude přírodní. 

Co z toho se povedlo, v průběhu času změnilo a jak vypadají balíčky teď?

Za ty tři roky, co obchůdek funguje jsem postupně balení balíčků ladila a zdokonalovala. Od začátku jsou s námi krabice, které jsem si vyhlídla a i když jsem často přemýšlela nad jejich změnou, později jsem vždy došla k závěru, že máme to nejlepší, co jsem kde našla. Používáme několik velikostí, takže se Vám nestane, že Vám přijde maličký produkt ve velké krabici. A pokud už holky po nějaké větší krabici na daný produkt sáhnou, vždy k tomu mají dobrý důvod - většinou je to bezpečnost produktu při přepravě. Zároveň máme od přepravce dané minimální rozměry balíčků, takže i když nás často žádáte, abychom Vám produkt zaslali jen v obálce, bohužel tak z důvodu přepravních podmínek přepravce udělat nemůžeme.

Jak balíme balíčky?

Stejně jako krabice jsou s námi od začátku i papírové lepící pásky. Jejich cena je sice 4x vyšší, než je cena klasické transparentní polypropylenové lepící pásky, ale tady jsem kompromisy dělat nechtěla. Papírová lepící páska je nejen pevná, ale především snadno recyklovatelná. Pokud krabici dáváte do tříděného odpadu, lepící pásku na ní můžete nechat. 

Jak balíme balíčky?

A co do krabice? Čím ji vyplnit? Tohle byl asi největší oříšek. Výplň jsem chtěla takovou, která bude, jak jsem výše zmínila, dobře vypadat, bude přírodní, za rozumnou cenu a hlavně bude sloužit jako funkční ochrana při přepravě produktů. Nakonec jsem vybrala dřevitou vlnu, což je přírodní materiál vyráběný z odkorněného dřeva. Je recyklovatelná a v balíčcích produkty dobře zafixuje. A v neposlední řadě hezky vypadá. Dodavatele dřevité vlny jsem už několikrát vyměnila, než jsem našla dostatečně jemnou a kvalitní. I tak se občas stane, že některá část je trochu víc prašná, za což se moc omlouvám, ale věřte mi, že je to to nejlepší, co jsem zatím našla :-)

Jak balíme balíčky?

I přes to, že dřevitá vlna funguje jako dobrý fixátor, o některé skleněné produkty máme při přepravě strach a tak je ještě navíc balíme. Dříve jsme používali klasickou bublinkovou fólii, kterou jsem dlouhou dobu chtěla něčím nahradit, ale nedařilo se mi najít nic, co by bylo funkční a hlavně se dobře používalo. Až před pár měsíci jsem objevila krásný papír, který zase zapadá do toho našeho způsobu balení a hlavně vyřadil poslední plast, který jste v našich balíčcích mohli vidět. Takže od teď už úplně bez plastu :-) 

Jak balíme balíčky?

Aby dřevitá vlna nebyla jen tak položená v balíčku, dáváme do něj ještě papír s květinovým vzorem. Vím, že tohle je už něco "navíc", co by v balíčku být nemuselo, ale mám to ráda právě pro ten hezký dárkový vzhled, který to utváří. Ještě teď si pamatuji, jak jsem ze začátku papíry do balíčků stříhala doma a potom je ručně všechny razítkovala. Balíčků postupně přibývalo a tak jsem přemýšlela, jak to udělat, aby papír měl pořád hezký vzhled, ale nemusela jsem to ručně razítkovat. Udělali jsme tedy návrh, který jsme zaslali do tiskárny a pak si nechali natisknout a nařezat 500 kg papíru, který nám na pár let vydrží :-)

Jak balíme balíčky?

A aby ten dárkový vzhled byl dokonalý, doplnila jsem papír děkovnou kartičkou se sušenou levandulí a washi páskou. Washi pásky jsou vyráběné z rýžového papíru a kupuji je na mém oblíbeném českém e-shopu. Původně byl na kartičce pouze můj podpis, teď už ale na balení balíčků nejsem sama a tak na kartičce najdete vždy i podpis kolegyňky, která pro Vás balíček chystala. 

Recenze e-shopu
100%
rychlost, serióznost, v balení dárek :-)
100%
Rychlé dodání
100%
Velký výběr, rychlé dodání.
100%
100%
100%
100%
U
100%
Pestrý výběr zboží Přehledný web Rychlost Balení
100%
Krasné zboží příznivé ceny rychlé doručeni do boxu nadherná prezentace balíčku, krásně zabalené, voňavé, dáreček
100%
Výběr nej kosmetiky světových i našich značek, vše má čisté složení Krásně vše zabalené L e a h l a n i - havajská kosmetika je naprosto nejlepší (jejich vůně, čisté složení, stojí za to) J o u Jou - chorvatská kosmetika TOP Určitě nakoupím znovu a vyzkouším jejich další produkty
Rychlé doručení s láskou a péčí
Balíčky zasíláme jako by to byl dárek pro naše blízké
Jsme tu pro vás
Pokud si nevíte rady, rády vám pomůžeme
Doprava ZDARMA nad 1700 Kč
Získejte dopravu zdarma k vaší objednávce
Ke každé objednávce vzoreček zdarma
Jako dárek vám vždy přibalíme nějaký vzoreček
Široký výběr
V naší nabídce máme více jak 50 značek
Krásná Každý Den s.r.o.
Ke Zvoli 783
25241 Dolní Břežany
Česká republika
IČO: 05080720
DIČ: CZ05080720
Mastercard
PayPal
ThePay
Visa
ApplePay
Packeta
Zásilkovna
DHL
GLS
PPL
Čeština
cz
English
en
EUR