📦V horkých dnech, prosím volte jinou dopravu než do BOXŮ. Děkujeme, Vaše holky ♥️

Jarní aromaterapie

Jaro je kouzelným obdobím. Postupně se k nám dostává více a více slunečních paprsků, vzduch je cítit krásnou vůní probouzející se přírody a těšíme se na to, jak všechno rozkvete. Někdy s jarem ale může přijít i únava nebo špatná nálada. A nejen s tím si umí poradit éterické oleje.

Aromaterapie pro každého

Aromaterapie je součástí přírodní medicíny, která využívá sílu koncentrovaných esenciálních olejů. Ty jsou izolovány z různých částí rostlin - květů, kůry, stonků, listů, kořenů nebo jiných částí rostlin. Rostlinné silice se označují také jako éterické oleje, esenciální oleje nebo aromatické oleje. Ptáte se, v čem spočívá jejich výjimečnost? Dokáží ovlivňovat tělesné funkce a působit na emoce. Mohou se inhalovat, přidávají se do masážních olejů i krémů, některé se užívají i vnitřně. Éterické oleje jsou těkavé povahy a mají svou specifickou vůni, která na nás působí blahodárným účinkem. Jsou silně koncentrované a neředěné by neměly přijít do styku s pokožkou, protože pak mohou vyvolat alergickou reakci.

Jarní aromaterapie

Jaro je tady

Jaro je ideální čas na podporu očistných a obnovujících procesů v těle. Stačí pak jen pár dní na to, abyste se cítili plni radosti a chuti do života. Detoxikace často ale může způsobit také podráždění nebo nervozitu. Jděte na to tedy pomalu. Udělejte si radost, vyrazte na procházku po zelenající se přírodě a začněte cvičit. Postupně si přidávejte nejen složitější cviky, ale i cvičení prodlužujte. Soustřeďte se na zdravá jídla, zeleninu a ovoce. Na chvilku se doporučuje přestat pít kávu nebo alkohol. A naopak zvýšit pitný režim čisté vody nebo bylinkových čajů. Délka detoxikace je jen na Vás. Doporučuje se alespoň měsíc. Za mě bych ještě doporučila vyhnout se extrémům jako nejíst vůbec nebo pít jen šťávy nebo čaje.

Jarní éterické oleje

Únava, smutek, strach, nervozita. Tyto pocity zná mnoho z nás a někdy nás přepadnou nepřipravené. Éterické oleje mají nad námi velkou moc - dokáží zlepšit náladu, povzbudit nás a vyvolávat i vzpomínky. S vůněmi se spojují různé události a když je znovu ucítíme, můžeme se začít usmívat. Radost a spokojenost mohou přinést šťavnaté citrusové vůně jako bergamot, pomeranč, mandarinka, limetka nebo oblíbený citron. K éterickým olejům je dobré pořídit si keramickou destičkudifuzér nebo aromalampu, které provoní Váš prostor. Při napětí nebo frustraci pomůže levandule nebo heřmánek. Jejich inhalace dokáže zlepšit sebeovládání a vyhnete se nepříjemnostem ve vztazích. Napětí zmírní i bergamot, cedr, růže, neroli nebo meduňka.

Jarní aromaterapie

Esenciální oleje v době nachlazení

Chřipka nebo nachlazení obyčejně útočí v zimě a na jaře. V době, kdy je naše imunita oslabena a vrtochy počasí nás nepříjemně překvapí, je ideální čas použít éterické oleje. Při těžším dýchání je příjemné provonět pokoj esenciálními oleji jako eukalyptus, tymián, máta a borovice. Jejich síla spočívá mimo jiné v tom, že dezinfikují vzduch, což je užitečné zejména pro členy domácnosti v blízkosti nemocného člověka. Pomoci prohřát organismus může také aromatická koupel, do kterého si přidáte 3 - 10 kapek eukalyptového, tea tree, šalvějového, zázvorového nebo tymiánového oleje. Důležité je ale vědět, že těchto pár kapek éterického oleje je nutné nejprve rozmíchat v mléce nebo rostlinném oleji a až poté přidat do vany. Následně si dopřejte šálek horkého zázvorového nebo šalvějového čaje a hurá pod peřinu. Hrudník i šíji si můžete potírat směsí z mandlového oleje (případně jiného rostlinného oleje - slunečnicový, meruňkový, atd.) a esenciálního oleje z tymiánu nebo anýzu. Poměr rostlinného oleje a esenciálního oleje by měl být na 100 ml rostlinného oleje přibližně 30 kapek éterického oleje. Ze své zkušenosti ale vím, že je dobré začínat na polovičním dávkování a případně přidat. Pozor si dávejme u silných a hřejivých olejů, tam by mělo být dávkování vždy nižší. 

Jarní aromaterapie


Možností využití éterických olejů je mnoho. Ráda bych pro Vás připravila i další články o éterických olejích, protože aromaterapie je vhodná na každé roční období :-) Velmi nápomocná je mi kniha Aromaterapie podle ročních období od Adély Zrubecké, kterou můžete znát právě díky fantastické aromaterapeutické značce Nobilis Tilia. Širokou nabídkou éterických olejů od Nobilis Tilia najdete v obchůdku zde. Na fotky jsme použily výkladové karty éterických olejů - Vůně v obrazech. 

Jaké jsou Vaše zkušenosti s esenciálními oleji? Podělte se s námi o Vaše ověřené tipy. Budu se na ně těšit.

Z čeho čerpám informace: 

Zrubecká, Adéla. Aromaterapie podle ročních období. Brno: CPress, 2018. 200 s. ISBN 978-80-264-2085-9.

Recenze e-shopu
100%
100%
Skvělá komunikace obchodu Balíček je nádherně ekologicky zabalený a voní po levanduli. Rozbalovaní je radost. Je to jako rozbalovat dárek, který si opravdu přejete.
100%
100%
100%
100%
100%
100%
100%
Kvalitní kosmetika
100%
rychlost, serióznost, v balení dárek :-)
Rychlé doručení s láskou a péčí
Balíčky zasíláme jako by to byl dárek pro naše blízké
Jsme tu pro vás
Pokud si nevíte rady, rády vám pomůžeme
Doprava ZDARMA nad 1700 Kč
Získejte dopravu zdarma k vaší objednávce
Ke každé objednávce vzoreček zdarma
Jako dárek vám vždy přibalíme nějaký vzoreček
Široký výběr
V naší nabídce máme více jak 50 značek
Krásná Každý Den s.r.o.
Ke Zvoli 783
25241 Dolní Břežany
Česká republika
IČO: 05080720
DIČ: CZ05080720
Mastercard
PayPal
ThePay
Visa
ApplePay
Packeta
Zásilkovna
DHL
GLS
PPL
Čeština
cz
English
en
EUR