Kosmetické jíly

Jíl byl používán po staletí pro své úžasné vlastnosti. Je vhodný k čištění, detoxikovat, remineralizaci a regeneraci organismu. Na Středním východě se vždy používal na mytí a výživu vlasů, stále se používá pro výrobu přírodních mýdel, jako přirozený dezinfekční prostředek a v neposlední řadě také jako součást pleťových masek.

Existuje několik druhů jílů a vy si z nich můžete vybrat ten, který bude vhodný přímo pro vás.

Bílý jíl (kaolin)

Kaolin je velmi jemný jíl, který patří v kosmetice mezi nejčastěji používané jíly. Je nejjemnější ze všech jílů a tím je vhodný především pro citlivou, suchou nebo zralou pleť. Působí jako přírodní detoxikační prostředek, který proniká hluboko do struktury pokožky, účinně a šetrně odstraňuje odumřelé buňky. Pokožku pročistí, vyhlazuje, regeneruje a revitalizuje. Pokožku zvláčňuje, zlepšuje její strukturu, zvyšuje její elasticitu a pevnost. Díky podpoře látkové výměny v podkožních vrstvách napomáhá zmírnit projevy celulitidy. Úspěšně se využívá při léčbě lupénky a ekzémů.

Kosmetické jíly

K ZAKOUPENÍ ZDE

Růžový jíl

Růžový jíl je se svou jemností vhodný pro všechny typy pleti, speciálně na unavenou a zralou pleť, ale také na citlivou a podrážděnou pokožku se sklonem k zarudnutí. Je bohatý na přírodní minerály a je pokládán za přírodní zkrášlovač. Má výborné exfoliační, čistící a detoxikační vlastnosti, protizánětlivé, antibakteriální a antiseptické účinky. Pravidelným používáním pomáhá zlepšit texturu a vzhled pleti, která trpí ekzémem, lupénkou, akné nebo rosaceou. Redukuje suchost a šupinatění, zlepšuje elasticitu a pevnost pokožky a odstraňuje odumřelé buňky z pleti, čímž ji zanechává jemnou a vláčnou. Díky podpoře látkové výměny v podkožních vrstvách napomáhá zmírnit projevy celulitidy. Úspěšně se využívá při léčbě lupénky a jiných ekzémů.

Kosmetické jíly

K ZAKOUPENÍ ZDE

Žlutý jíl

Žlutý jíl je vhodný pro všechny typy pleti, ale především na smíšenou až mastnou pleť, protože absorbuje přebytečný maz a stahuje póry. Stimuluje, osvěžuje, regeneruje a revitalizuje pokožku, hloubkově ji vyživuje a posiluje, zlepšuje tón pleti, absorbuje škodlivé látky z pokožky a detoxikuje ji. Zlepšuje tonus a navrací rovnováhu v tvorbě kožního mazu.

Kosmetické jíly

K ZAKOUPENÍ ZDE

Francouzský zelený jíl

Nazelenalý mletý minerál je čistá přírodní látka s širokým spektrem využití. Výborně se hodí na všechny typy pokožky. Je vhodný pro citlivou pleť, ale pro své čisticí, antiseptické a dezinfekční účinky je ideální také pro smíšenou až mastnou a aknózní pleť. Napne, zjemní a regeneruje. Reguluje tvorbu kožního mazu a nastavuje rovnováhu pleti a problémových partií. Vlasy remineralizuje a dodává jim lesk. Zároveň pomáhá v boji proti lupům a pročišťuje mastné vlasy. Jíl je účinný prostředek v péči o ústní dutinu, pomáhá řešit problémy se zuby a dásněmi a napomáhá v boji proti aftám.

Kosmetické jíly

K ZAKOUPENÍ ZDE

Bentonitový jíl

Jíl zelenobílé-šedé barvy s výjimečnými absorpčními vlastnostmi má hloubkově čistící vlastnosti, které ho korunují na první místo v produktech v boji proti akné. Staří jihoameričtí indiáni ho nazývali zázračnou aztéckou hlínou. Je jedinečným kosmetickým zkrášlovačem. Reguluje tvorbu kožního mazu a nastavuje rovnováhu pleti a problémových partií. Vlasy remineralizuje a dodává jim lesk, pomáhá v boji proti lupům a pročišťuje mastné vlasy. Má antiseptické a protiplísňové účinky, výborně poslouží proti kožním onemocnění.

Kosmetické jíly

K ZAKOUPENÍ ZDE

Marocký jíl

Marocký jíl je charakteristický svou hnědavě-načervenalou barvou. Sušením na slunci absorbuje blahodárné účinky a svým unikátním složením oxidu křemičitého, hořčíku, draslíku a vápníku, pomáhá při regeneraci pokožky. Jeho antibakteriální účinky ho předurčují k použití na smíšenou až mastnou, též na zralou problematickou pleť. Stává se tak vynikajícím pomocníkem v boji proti ekzémům, šupinatosti, aknózní pleti, podrážděnosti a svědivé pokožce. Detoxikuje, reguluje tvorbu kožního mazu, regeneruje, vyhlazuje a také zmatňuje.

Kosmetické jíly

K ZAKOUPENÍ ZDE

Recenze e-shopu
100%
bleskurychlé odeslání zboží ,přehledný eshop ,krásně zabalený, voňavý balíček je potěšení rozbalovat
100%
100%
Výborná komunikace, expresní dodávka zboží
100%
Rychlé odeslání, krásně zabalené, top produkty.
100%
Bleskové doručení do druhého dne
100%
100%
V tomto eshopu nakupuji pravidelně už pár let. Servis je od počátku bezchybný, nikdy jsem s ničím neměla problém. Nabídka značek je velmi pestrá a ceny jsou fajn.
100%
Super přírodní kosmetika na jednom místě. Objednávala jsem zde už několikrát. Rychlé dodání a krásně zabaleno. Děkuji
100%
Velký výběr ,Kvalitní zboží ,Rychlé dodání
100%
Krásná Každý Den s.r.o.
Ke Zvoli 783
25241 Dolní Břežany
Česká republika
IČO: 05080720
DIČ: CZ05080720
Čeština
cz
English
en
EUR