📦V horkých dnech, prosím volte jinou dopravu než do BOXŮ. Děkujeme, Vaše holky ♥️

Nejlepší kombo opalovacích krémů na léto

Léto se blíží mílovými kroky a většina z nás už má dovolenou naplánovanou. Ať už vyrážíte k moři, na hory, na kolo nebo si užijete slunečné volné dny v kempu u řeky, je nezbytné si s sebou přibalit adekvátní ochranu proti slunečnímu záření.

Švédská značka Suntribe má ve svém portfoliu přírodní opalovací krémy pro každou příležitost. V přírodní kosmetice rozhodně neplatí, že potřebujete 10 různých produktů na každou aktivitu. Naopak. Čím více multifunkční produkt je, tím lépe. Méně nákladů na výrobu, méně odpadu, tudíž menší zátěž pro přírodu a vyšší účinnost. Proto tolik milujeme víceúčelovost u přírodní kosmetiky!

Zkratky UVA, UVB, UVC a SPF

Pojďme si nejdřív říct, co jednotlivé zkratky znamenají, abychom se v té vědě okolo opalovacích krémů aspoň trochu vyznali 😊

UVA, UVB a UVC paprsky jsou součástí slunečního ultrafialového světla, které putuje k zemi. UVC paprsky mají nejkratší dopad a stihne je pojmout ozónová vrstva, která chrání Zeměkouli. Na nás tedy vůbec nedopadají. Naopak UVA a UVB paprsky projdou ozónovou vrstvou a na povrch Země už dopadají. UVB paprsky částečně dokáže atmosféra zablokovat, avšak zbytek dopadá na naši pokožku a díky těmto paprskům jsme v létě krásně opálení. Ale pozor, při častém spálení hrozí riziko rakoviny kůže. Nejnebezpečnější jsou tedy pro vrchní část pokožky.

UVA paprsky projdou atmosférou nepřerušeně. Nedokáží vás sice spálit, ale jsou nebezpečné proto, že dokáží proniknout i do spodních vrstev kůže, narušit tak DNA pokožky, která není tak pružná, rychleji stárne a díky častému narušení kůže můžete časem vypadat až o 10 let starší. Existují též studie, které prokazují, že přílišné slunění může ovlivnit váš imunitní systém. Malé množství slunce rozhodně neškodí, přece jen vitamín D je velmi důležitý pro naše zdraví, ale jak platí takřka vždy – všeho s mírou.

Proto doporučujeme používat přírodní opalovací krémy nejen, když plánujete delší pobyt na slunci, ale (především v létě a v zimě) každý den.

SPF je ochranný faktor. Musí být uvedený na každém opalovacím krému. Určuje množství ochrany UVB paprsky. Asi víte, že SPF opalovacího krému Vás chrání asi dvě hodiny, poté je třeba pokožku namazat znovu. Ochranný faktor SPF vás sice ochrání před UVB paprsky, ale ne před UVA zářením.

SPF 50 poskytuje přibližně 98 % ochranu, SPF 30 asi kolem 97 %. Jak sami vidíte, rozdíl v ochraně je tak nepatrný, že při správném používání opalovacího krému není třeba vždy sáhnout po krému s vyšším ochranným faktorem.

Abyste měli jistotu, že váš opalovací krém poskytuje ochranu i před UVA paprsky, musí být na štítku uvedeno UVA nebo široké spektrum.

Nejzranitelnější je dětská pokožka

Obecně platí, že děti do 6 měsíců by neměly být vystaveny slunečnímu záření vůbec. Poté je doporučená minimální ochrana pro dětskou pokožku alespoň SPF 15. Tady platí, že čím dřív, tím líp. Samozřejmě platí obecná pravidla při opalování, které jsme zmiňovaly v minulém článku.

Co je na opalovacím krému pro děti a miminka tak supr? Nejen, že se jedná o přírodní opalovací krém (rozdíl mezi běžnými a opalovacími krémy najdete zde), který není ředěny vodou (takže vám stačí jen malé množství), ale také je bez konzervačních látek, je voděodolný, lehce se roztírá (což rodiče malých dětí skutečně ocení) a krásně voní po vanilce.

Krásnou recenzi na tři nejdůležitější opalovací krémy SuntribeBebe na svém blogu Růžový chroust. O dětském opalovacímu krému Suntribe baby & kids napsala: „Co je ale u této varianty největší tahák, je určitě krásná vůně. Má to být vanilka, ale já v tom cítím sojový suk. Víte, co – taková ta malá mňamka, které nesníte nikdy víc, jak jeden kus, protože je to hrozně moc syté :-) Abych nezapomněla – varianta pro děti se dá výborně vrstvit, a to, aniž by za sebou zanechávala zatíženou nebo mastnou kůži. Určitě bych krém “baby & kids” nenechávala jen dětem, ale s radostí bych si jej pořídila i sama pro sebe. Je vážně super!“

Pro všechny, kteří jsou neustále v pohybu

Jestli trávíte v létě u vody nebo v zimě na sněhu většinu svého volného času, potřebujete takovou ochranu, která vás nezklame. Která vydrží i extrémní podmínky.

Zmiňovaly jsme se o tom, že zakladatelé kosmetické značky Suntribe jsou vášniví surfaři? A kde jinde hledat ty nejkvalitnější produkty než právě u těchto milovníků přírody, vody a vodních sportů?

Suntribe Active SPF 50 obstojí v těch nejnáročnějších podmínkách. Je poměrně tuhý a skutečně stačí velmi malé množství. Dokonce je vhodný i pro děti! Jeho vysoký ochranný faktor a extrémní odolnost se hodí i pro extrémní sportovní výzvy. Samozřejmostí je jeho dlouhá voděodolnost.

Zajímá vás, jak se provádí takový test voděodolnosti? Na rameno testovaného subjektu je nanesen opalovací krém. Rameno pak subjekt vloží do bazénu na 40-80 minut. Aby se mohl opalovací krém pyšnit tím, že je voděodolný, musí mít po čase stráveném ve vodě aspoň polovinu hodnoty SPF uvedeného na obalu.

Vyzkoušela ho i Bebe, která účinnost krému hodnotí takto: „Ale jak říkám – mořská voda s krémem nehne a nespálila jsem se ani za celé odpoledne, co jsem proplouvala na paddlu kolem pobřeží. Za mě rozhodně šikovný krém, který se hodí pro všechny, kteří se chtějí natřít, jít dovádět do vody a pustit nějaké mazání z hlavy. Krém dělá čest svému jménu a doporučila bych ho vyloženě pro sportování do vody, nebo pro celodenní dovádění na bazénu či u moře.“

Univerzální krém pro všechny příležitosti

Jako poslední z fantastické trojky opalovacích krémů je Univerzální opalovací krém SPF 30. Univerzální krém, který využijete v každé situaci. Díky inovativním výrobním technikám je minerální opalovací krém lehčí, lépe roztíratelný, hladší a méně bělící než dřív.  Krém je lehce zbarvený a splyne s tónem vaší pleti. Samozřejmě jej můžete použít vy, i vaše děti. Odpadá tak potřeba mít s sebou na cesty několik druhů opalovacích krémů.

Roztírání je perfektní, vstřebávání ještě lepší, tam není vůbec co k řešení. Krém je ze všech tří testovaných nejřidší a roztírá se nejlépe, řekla bych. Na co bych chtěla jen upozornit, tak, než tubu otevřete, pořádně ji protřepejte. Občas když je hodně teplo a máte krém venku, umí se z něj oddělit kapka nebo dvě oleje a když to nečekáte, můžete si pokydat oblečení. Párkrát třepněte a bude to ok.“ píše Bebe.

Na opalovacích krémech prostě záleží! Suntribe produkty jsou skvělé v tom, že obsahují minerální přírodní UV filtr vyrobený z Non-Nano oxidu zinečnatého, jsou bezpečné pro vás i pro přírodu, 100 % přírodní, veganské, hypoalergenní a vhodné i pro citlivou dětskou pokožku. Neobsahují mikroplasty, nepoškozují životní prostředí, nebělí korály a nepůsobí škodlivě na mořské živočichy.

Hezké shrnutí napsala i Bebe: „Mě značka Suntribe a jejich opalovací krémy nadchly. Přírodní krémy na všechny příležitosti, které suprově fungují, nemusíte jich na sebe patlat kýbl, jsou bezpečné a skvěle se používají. Co víc si přát.“

 

Vaše holky ❤️

 

Zdroje:

https://www.ruzovychroust.cz/2024/05/opalovaci-kremy-suntribe/

https://suntribesunscreen.com/spfuvauvb/

https://suntribesunscreen.com/nature-health-sunscreens/

Foto: Opalovací krémy Suntribe | krém pro děti SPF 30 vanilka, krém SPF 50 Active a univerzální krém SPF 30 (3 recenze) (ruzovychroust.cz)

Recenze e-shopu
100%
100%
Skvělá komunikace obchodu Balíček je nádherně ekologicky zabalený a voní po levanduli. Rozbalovaní je radost. Je to jako rozbalovat dárek, který si opravdu přejete.
100%
100%
100%
100%
100%
100%
100%
Kvalitní kosmetika
100%
rychlost, serióznost, v balení dárek :-)
Rychlé doručení s láskou a péčí
Balíčky zasíláme jako by to byl dárek pro naše blízké
Jsme tu pro vás
Pokud si nevíte rady, rády vám pomůžeme
Doprava ZDARMA nad 1700 Kč
Získejte dopravu zdarma k vaší objednávce
Ke každé objednávce vzoreček zdarma
Jako dárek vám vždy přibalíme nějaký vzoreček
Široký výběr
V naší nabídce máme více jak 50 značek
Krásná Každý Den s.r.o.
Ke Zvoli 783
25241 Dolní Břežany
Česká republika
IČO: 05080720
DIČ: CZ05080720
Mastercard
PayPal
ThePay
Visa
ApplePay
Packeta
Zásilkovna
DHL
GLS
PPL
Čeština
cz
English
en
EUR