Oil Pulling Method neboli mlgání

Metoda “Oil Pulling” neboli mlgání (tahání olejem) je ve světě stále populárnější. Jedná se o nejstarší ájurvédskou metodu, která je známá tím, že prospívá našemu tělu. Tahání olejem se jí říká proto, že  "vytahuje" bakterie, viry a plísně z úst.

Co si pod tím konkrétně představit?

Při této technice si člověk vloží do úst jednu lžíci rostlinného oleje a po dobu 10 – 20 minut si ním “vyplachuje” ústa a poté jej vyplivne. Tímto způsobem se tělo zbaví toxických odpadů a bakterií, které se v našem těle nahromadily přes noc. Oil pulling bychom měli praktikovat denně, dokud nedosáhneme požadovaných efektů. Tato metoda přináší benefity celému našemu tělu, nejen ústní dutině. 

Které oleje používat?

Sezamový olej je považován za nejlepší olej na provádění této techniky. Můžeme ale použít také panenský olivový olej nebo kokosový. Kokosový olej má navíc bělící účinky. Pokud byste ale doma neměli ani jeden z nich, posloužit může i jakýkoli jiný rostlinný olej. Jen je důležité, aby byl nerafinovaný, za studena lisovaný a ideálně v bio kvalitě. Já používám lněný nebo kokosový olej.

A jak na to?

Oil pulling by měla být první věc, kterou uděláme ráno po probuzení, ještě před snídaní a čistěním zubů. Vezmeme jednu polévkovou lžíci oleje a dáme ji do úst. Převalujeme olej v ústech skrz zuby stejně jako to děláme s ústní vodou. Po několika minutách olej v ústech začne mít vodovou konzistenci tím, jak se zředí s našimi slinami. Taháme, převalujeme, válíme skrz zuby po dobu asi 20 minut. Jakmile olej začne být bělavý, mléčnější a řidčí, je to znamení, že je čas ho vyplivnout. Mléčný olej je známkou toho, že všechny toxiny byly vytaženy ven a že jsme celý proces dělali správným způsobem. Po vylivnutí oleje si vypláchneme ústa vodou s trochou soli nebo naší běžnou ústní vodou. Zpočátku děláme tuto techniku alespoň 10 min a poté, až se z nás stanou mistři jí hravě zvládneme i 30 – 45 minut. Po několikadenním praktikování zjistíte, že je to stejně snadné, jako čištění zubů.

Výhody

Všude na internetu se můžete dočíst, kolik výhod tata metoda přináší. Tím, že se naše tělo zbaví bakterií si na sobě jistě všimnete změn. A bonusem navíc budou i jasnější a bělejší zuby. 

Tipy

  • užívat pouze jednu lžíci oleje a zředit jí slinami
  • po skončení této techniky si vypláchnout ústa vodou se solí
  • pokud Vás bolí ústa, znamená to, že vyvíjíte příliš velký tlak
  • nikdy nepolykejte olej
  • zpočátku můžete cítit pocit na zvracení, ale vydržte, stojí to za to :-)

Praktikujete mlgání? Podělte se s námi o Vaše zkušenosti :-)

Zdroj: Oil Pulling – Benefits, Tips And Method

Recenze e-shopu
100%
rychlost, serióznost, v balení dárek :-)
100%
Rychlé dodání
100%
Velký výběr, rychlé dodání.
100%
100%
100%
100%
U
100%
Pestrý výběr zboží Přehledný web Rychlost Balení
100%
Krasné zboží příznivé ceny rychlé doručeni do boxu nadherná prezentace balíčku, krásně zabalené, voňavé, dáreček
100%
Výběr nej kosmetiky světových i našich značek, vše má čisté složení Krásně vše zabalené L e a h l a n i - havajská kosmetika je naprosto nejlepší (jejich vůně, čisté složení, stojí za to) J o u Jou - chorvatská kosmetika TOP Určitě nakoupím znovu a vyzkouším jejich další produkty
Rychlé doručení s láskou a péčí
Balíčky zasíláme jako by to byl dárek pro naše blízké
Jsme tu pro vás
Pokud si nevíte rady, rády vám pomůžeme
Doprava ZDARMA nad 1700 Kč
Získejte dopravu zdarma k vaší objednávce
Ke každé objednávce vzoreček zdarma
Jako dárek vám vždy přibalíme nějaký vzoreček
Široký výběr
V naší nabídce máme více jak 50 značek
Krásná Každý Den s.r.o.
Ke Zvoli 783
25241 Dolní Břežany
Česká republika
IČO: 05080720
DIČ: CZ05080720
Mastercard
PayPal
ThePay
Visa
ApplePay
Packeta
Zásilkovna
DHL
GLS
PPL
Čeština
cz
English
en
EUR