Oil Pulling Method neboli mlgání

Metoda “Oil Pulling” neboli mlgání (tahání olejem) je ve světě stále populárnější. Jedná se o nejstarší ájurvédskou metodu, která je známá tím, že prospívá našemu tělu. Tahání olejem se jí říká proto, že  "vytahuje" bakterie, viry a plísně z úst.

Co si pod tím konkrétně představit?

Při této technice si člověk vloží do úst jednu lžíci rostlinného oleje a po dobu 10 – 20 minut si ním “vyplachuje” ústa a poté jej vyplivne. Tímto způsobem se tělo zbaví toxických odpadů a bakterií, které se v našem těle nahromadily přes noc. Oil pulling bychom měli praktikovat denně, dokud nedosáhneme požadovaných efektů. Tato metoda přináší benefity celému našemu tělu, nejen ústní dutině. 

Které oleje používat?

Sezamový olej je považován za nejlepší olej na provádění této techniky. Můžeme ale použít také panenský olivový olej nebo kokosový. Kokosový olej má navíc bělící účinky. Pokud byste ale doma neměli ani jeden z nich, posloužit může i jakýkoli jiný rostlinný olej. Jen je důležité, aby byl nerafinovaný, za studena lisovaný a ideálně v bio kvalitě. Já používám lněný nebo kokosový olej.

A jak na to?

Oil pulling by měla být první věc, kterou uděláme ráno po probuzení, ještě před snídaní a čistěním zubů. Vezmeme jednu polévkovou lžíci oleje a dáme ji do úst. Převalujeme olej v ústech skrz zuby stejně jako to děláme s ústní vodou. Po několika minutách olej v ústech začne mít vodovou konzistenci tím, jak se zředí s našimi slinami. Taháme, převalujeme, válíme skrz zuby po dobu asi 20 minut. Jakmile olej začne být bělavý, mléčnější a řidčí, je to znamení, že je čas ho vyplivnout. Mléčný olej je známkou toho, že všechny toxiny byly vytaženy ven a že jsme celý proces dělali správným způsobem. Po vylivnutí oleje si vypláchneme ústa vodou s trochou soli nebo naší běžnou ústní vodou. Zpočátku děláme tuto techniku alespoň 10 min a poté, až se z nás stanou mistři jí hravě zvládneme i 30 – 45 minut. Po několikadenním praktikování zjistíte, že je to stejně snadné, jako čištění zubů.

Výhody

Všude na internetu se můžete dočíst, kolik výhod tata metoda přináší. Tím, že se naše tělo zbaví bakterií si na sobě jistě všimnete změn. A bonusem navíc budou i jasnější a bělejší zuby. 

Tipy

  • užívat pouze jednu lžíci oleje a zředit jí slinami
  • po skončení této techniky si vypláchnout ústa vodou se solí
  • pokud Vás bolí ústa, znamená to, že vyvíjíte příliš velký tlak
  • nikdy nepolykejte olej
  • zpočátku můžete cítit pocit na zvracení, ale vydržte, stojí to za to :-)

Praktikujete mlgání? Podělte se s námi o Vaše zkušenosti :-)

Zdroj: Oil Pulling – Benefits, Tips And Method

Recenze e-shopu
100%
Jako vždy skvělá komunikace. Velký výběr produktů a bleskové dodání.
100%
bleskurychlé odeslání zboží ,přehledný eshop ,krásně zabalený, voňavý balíček je potěšení rozbalovat
100%
100%
Výborná komunikace, expresní dodávka zboží
100%
Rychlé odeslání, krásně zabalené, top produkty.
100%
Bleskové doručení do druhého dne
100%
100%
V tomto eshopu nakupuji pravidelně už pár let. Servis je od počátku bezchybný, nikdy jsem s ničím neměla problém. Nabídka značek je velmi pestrá a ceny jsou fajn.
100%
Super přírodní kosmetika na jednom místě. Objednávala jsem zde už několikrát. Rychlé dodání a krásně zabaleno. Děkuji
100%
Velký výběr ,Kvalitní zboží ,Rychlé dodání
Krásná Každý Den s.r.o.
Ke Zvoli 783
25241 Dolní Břežany
Česká republika
IČO: 05080720
DIČ: CZ05080720
Čeština
cz
English
en
EUR